A bemutatott fényképfelvételekből ugyanis kiderül, hogy ugyanazok tűnnek fel, akiket 2008 augusztusában, a grúziai válság idején is bevetettek. Egyebek mellett azonosítottak egy férfit, aki megrohamozta a kramatorszki rendőrség épületét Kelet-Ukrajnában. Szlovjanszkban szintén rábukkantak egy fegyveresre, aki Abháziában is harcolt.
Szergej Lavrov orosz külügyminiszter mindeközben felszólította amerikai kollégáját, John Kerryt, "fogja vissza"a kijevi "forrófejűeket", hogy ne provokáljanak véres konfliktust az Kelet- és Dél-Ukrajnában. Lavrov a Kerryvel folytatott telefonbeszélgetés során hangoztatta, hogy az ukrán vezetésnek teljesítenie kell a genfi megállapodásból rá háruló kötelezettségeit. Lavrov ismételten azzal vádolta Kijevet, hogy teret enged a Jobb Szektor ultranacionalista csoportjának.
Joe Biden amerikai alelnök, akire láthatóan egyre fontosabb szerep hárul a válság rendezésében, ma Kijevben az ukrán vezetéssel tárgyal az országnak nyújtandó esetleges segítségről. Biden egyben az április 17-i megállapodás gyors gyakorlatba való átültetése mellett is síkra száll. Az Egyesült Államok úgy véli, hogy e tekintetben most Oroszországon a sor. Moszkvának ugyanis köteleznie kellene az oroszbarát harcosokat arra, hogy hagyják el a Kelet-Ukrajnában elfoglalt épületeket. Biden az ukrán fővárosban egyebek mellett Olekszandr Turcsinov ideiglenes elnökkel és Arszenyij Jacenyuk kormányfővel találkozik.