Welsz Tamás;

2014-04-26 07:12:00

A jövő héten kiadják Welsz holttestét?

Nem erősítette meg, de nem is cáfolta kérdésünkre a rendőrség azokat a sajtóhíreket, miszerint befejeződött a március 20-án máig tisztázatlan körülmények között, rendőri intézkedés közben életét vesztett Welsz Tamás halálának vizsgálata, és a holttestet hamarosan kiadják a vállalkozó családjának. 

A Blikk szerint a Simon-ügy kulcsfigurájának holttestéből minden szükséges mintát levettek a toxikológusok, így nincs akadálya annak, hogy kiadják a családnak. A lap szerint a hatóságok hozzájárultak a test elhamvasztásához. A szakértői vizsgálatokról azt írták: az orvosok önkezűséget állapítottak meg, bebizonyosodott, hogy idegen anyag okozott mérgezést.

Arról már a haláleset után megjelentek információk, hogy Welsz-szel valamiféle méreg végezhetett, de a mérgezés tényétől függetlenül kezdetben nem zárták ki az idegenkezűséget. A Blikk értesüléseit a rendőrségnél próbáltuk ellenőrizni, de a hatóság - mint korábban - csak annyit közölt, hogy a haláleset okát és körülményeit közigazgatási eljárásban vizsgálják, és a törvényi előírások miatt nem adhatnak tájékoztatást.

Miközben Welsz halálával sokat foglalkozik a sajtó, a Simon Gábor volt MSZP-s képviselő elleni nyomozás körül teljes a csend. Megírtuk, ügye a jelek szerint a parlamenti választás előtt volt csak igazán érdekes - az ügyészségnek és a jobboldali sajtónak egyaránt. Az áprilisi Fidesz győzelem óta Simonról semmit nem tudni azon kívül, hogy továbbra is előzetesben van. A volt politikus utoljára április 4-én tett vallomást - saját kérésére. Akkor elmondta, hogy nincs bissau-guineai útlevele, nem kért meg senkit, hogy a nevében ezzel nyisson számlát, a MagNet Bankban pedig nem is járt.

Az állítólagos útlevél azért fontos, mert önmagában az adócsalásért a volt politikus nem is kerülhetett volna előzetesbe, ehhez "kellett" az úti okmány miatti felbújtóként elkövetett közokirathamisítás gyanúja és az erre alapozott szökés, elrejtőzés veszélye. Simon ügyvédje, Nagy István lapunknak a minap arról számolt be: ügyfelét azóta nem hallgatták ki újra, sőt a még a választás előtt a Magyar Nemzetben "leleplezett" további külföldi bankszámlák miatt sem gyanúsították meg újabb bűncselekménnyel.