A Jerusalem Post a budapesti megemlékezés több résztvevőjét is megszólaltatta. Egy 87 éves asszony, aki túlélte Auschwitz-Birkenaut, arra panaszkodott, hogy ha kimegy az utcára, azt kiabálják neki: menj vissza Izraelbe! „Tavaly Amerikában voltam és az ottani túlélők azt mondták nekem: ostoba vagy, hogy Magyarországon maradsz. És igazuk van” – mondta S.Erzsébet, aki különösen félelmetesnek tartja, hogy a legutóbbi választásokon a szavazóknak csaknem negyede voksolt a Jobbikra.
„A kommunizmus jó volt nekünk, mert senki sem érdekelt, hogy zsidók vagyunk-e vagy nem. Amikor a kommunizmusnak vége lett, a magyarok azt mondták, hogy nem akarnak itt zsidókat. És ez egyre rosszabb lesz" - mondta az idős asszony.
Nyilatkozott a Postnak egy huszonéves fiatal pár, Tibor és Zsófi, akik, bár nem zsidók, részt vettek az Élet Menetében, hogy kifejezzék dühüket a Jobbik növekvő népszerűségével szemben. Egy férfi, aki feleségével és két fiával vonult fel, elmondta, hogy a helyzet Magyarországon kezd elviselhetetlenné válni, és azt tervezik, hogy elhagyják az országot. Egy másik férfi, akinek szüleit deportálták, kijelentette: büszke arra, hogy zsidó és nagyon fontosnak tartja megmutatni, hogy a magyarországi zsidók erősek, de nem akarnak mást, csak békében élni és dolgozni. Többen, köztük egy 16 éves fiú és egy budapesti ügyvédnő, úgy nyilatkoztak, hogy Budapest még mindig szabadabb szellemű, mint a vidék, és az antiszemitizmus különösen az ország keleti részén erős.
A Jediót Ahronót is a Jobbik fenyegető előretörésének tulajdonította, hogy három héttel a magyarországi választások után ilyen nagyszabású tiltakozássá vált az Élet Menete. A lap kiemelte, hogy a felvonuláshoz és a Menet után Auschwitz-ba utazó magyar emlékezőkhöz csatlakoztak olyan németek, akik egykori nácik leszármazottai voltak. A Jediót Ahronót megszólaltatott 44 éves tübingeni üzletembert, akinek nagyapja mesterlövész volt a Waffen SS-ben és többek között részt vett Magyarország megszállásában is. Frank maga kezdte el kutatni 12 évvel ezelőtt nagyapja múltját, és kiderült róla, hogy már Hitler hatalomra jutása előtt is meggyőződéses náci volt, börtönben is ült nézetei miatt. „Nagyon megráztak ezek a dolgok, azóta sokszor imádkoztam azért, hogy megbocsássanak családomnak. Ezért megyünk Auschwitz-ba a feleségemmel. Elborzaszt, ami ma Magyarországon történik. Annál is súlyosabb, hogy az antiszemita tébolyt megpróbálják a szőnyeg alá söpörni” – mondta Frank.
Egy 64 éves magyar vendéglős felhívta a figyelmet arra, hogy a magyar gazdaság nem működik, az emberek szegények, és "ilyenkor szükség van bűnbakokra, a zsidókra és a cigányokra."
A Jediót Ahronót cikke végén megjegyezte, hogy a magyarországi zsidók tiltakoznak a tervezett megszállási emlékmű ellen, mert úgy vélik: ezzel a kormány el akarja kendőzni a deportálásokban a nácikkal együttműködő magyar hatóságok felelősségét.