A könyv szerint az egyik bankár ekkor mosdót keresve felállt az asztaltól, majd visszatérte után rövidre fogták az ebédet. Wiedermann ezzel a jelenettel próbálta illusztrálni, hogy 2011 őszén valóban pénzügyi támadás érte hazánkat. Bár a könyvbemutatóként még hiteles krónikának nevezte Matolcsy György a kötetet, miután kirobbant a botrány, hogy a kötet a bennfentes kereskedelem gyanúját veti a jegybankelnökre, már csak fikciónak minősítette.
A napokban megjelent, jegybanki felügyelőbizottsági jelentésből kiderül, hogy az MNB létrehozta a Pallasz Athéné Domus Animae alapítványt, melyre 2 milliárd forint összegű alapító vagyont szánt. Bár hivatalosan azzal a céllal hozta létre a jegybank, hogy a művelődést, az oktatást és a tudományt támogassa, egyik első elvégzett feladata a Sakk és Póker című könyv kiadásának támogatása volt. A könyvet a Khairosz Kiadó jegyzi, az alapítvány támogatóként szerepel.
Matolcsy György nem első alkalommal sajnálja a saját pénzét könyvkiadásra: 2012-ben még nemzetgazdasági miniszterként fordíttatta le saját könyvét angolra a tárca büdzséjének terhére, 1,4 millió forintért.
Ha a Wiedermann-regény valóban fikció, akkor kérdés, hogy a jegybank közgondolkodási programjában valóban ilyen mesék megjelentetését kell-e támogatni. Ha valóság, akkor sokkal komolyabb problémák vannak a jegybankban.