A polgármesteri hivatal szóvivője elmondta, hogy a közterület-felügyelők közül hat embert választottak ki, velük indítják el a szolgálatot. Gaskó Bertalan, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője a távirati iroda kérdésére azt mondta, a turisztikai idényben a rendőrségnek Miskolcon a belvárosban, Lillafüreden és Miskolctapolcán van kerékpáros járőrszolgálata, amely a vasgyári rendőrőrs keretein belül működik.
A megyében a Zemplénben, a sátoraljaújhelyi kapitányságon is működik hasonló, a pálházi körzeti megbízotti csoport keretében. Emellett a készenléti bevetési csoportnak is van lovas és kerékpáros járőrszolgálata, ők több helyre bevethetők - tette hozzá.
A városi közgyűlés Fidesz–KDNP-frakciója a hivatalos céllal indokolta a miskolci "gettók és nyomortelepek" felszámolásának tervét, hogy a borsodi megyeszékhely élhetőbb hely legyen. Soós Attila, a frakció szóvivője, "szégyenfoltoknak" nevezte az érintett területeket. A tegnapi voksoláson igennel szavaztak a Fidesz-KDNP képviselői, nemmel a Demokratikus Koalíció és a Jobbik képviselői, míg az MSZP képviselői tartózkodtak.
A BorsodOnline arról írt, hogy Váradi Gábor, a miskolci cigány kisebbségi önkormányzat elnöke a közgyűlésen azt mondta: a telepek felszámolásáról húsz éve szó van, és ez a cigány emberek számára is fontos. Ám azzal, hogy csak a város határán kívül adnak lehetőséget az embereknek a letelepedésre, nem tudnak azonosulni. Megközelítőleg 25 ezer cigány lakik Miskolcon - tette hozzá, hangsúlyozva, hogy ma a szegénység és a cigányság ügye közös ügy.