Rogán Antal kerületi polgármester az eladásról szóló szerződés aláírásakor az MTI szerint tegnap azt mondta, az ingatlan műemléki - a szerkezetét is érintő - felújítási költségei meghaladták az önkormányzat anyagi lehetőségeit, s biztosak voltak abban, hogy a következő években sem tudnak több milliárd forint uniós forrást bevonni a fejlesztésbe.
Tavaly ősszel egyenesen azt mondta a kerület első embere, hogy az önkormányzatunknak égető szüksége van az ingatlan elidegenítéséből befolyó összegre - olvasható Pásztor blogján. A frakcióvezető szerint ez azért érdekes, mert Rogán korábban mindig azt állította, hogy a Belváros helyzete anyagilag stabil. De számos pénzügyi megoldás létezett volna arra is, hogy a kerület befektetés nélkül újítsa föl a palotát, ám úgy, hogy a vagyon a kezében maradjon.
A szocialista politikus arra is felhívta a figyelmet, hogy a 2,1 milliárdból mindenképp le kell vonni a tranzakcióhoz szükséges kiadásokat, a bérlők kiköltöztetéséért, lelépéséért fizetett díjakat, valamint a 2010 óta üresen álló részek őrzésének költségét. Ezekről a tételekről azonban Rogánék nem adtak számot többszöri kérés ellenére sem - mondta Pásztor Tibor.
Néhány napja az Origó írta meg először, hogy a Buddha Bár hotelt és más szállodákat, panziókat üzemeltető két, Budapesten élő arab befektető - Sameer Hamdan és Zuhair Awad - érdekeltsége, a Mellow Mood Group áll a vásárló mögött. Az aláíráskor is a Mellow Moodról volt szó, de Pásztor azt állítja, a nyilvános cégadatok alapján neki nem sikerült ellenőriznie, hogy a vevőként föllépő projektcég hátterében valóban a Mellow Mood illetve a két üzletember áll, bár arab országokban élő magánszemélyekig el lehetett jutni.