A reklám története szerint a "tisztes szegénység látszatába öltöztetett" pedagógus a használtcikk portálon talál egy elfogadható árú biciklit, amelyet - mint később kiderül - egyik tanítványa kínál eladásra. Amikor a fiú közli a bicikli árát, a tanár megkérdezi: "Nem lehetne egy ötössel kevesebb?" mire a leleményes diák így válaszol: "Itt egy ötössel kevesebb, ott egy ötössel több". A reklámból nem derül ki, hogy a "korrupt" diák sikerrel járt-e és a még korruptabb tanár végül eladott-e egy ötöst vagy sem, a PSZ szerint azonban "abból, hogy Baradlai tanár úr végül elkarikázik a bringával – a „Kis pénz, kis foci” országában - azt sugallják, elég szegény, gyáva és megalkuvó ahhoz, hogy korrupt is legyen."
Az OLX.hu-t meglepte a PSZ közleménye, "amely olyan következtetésekre épül, melyek ellentétben állnak a vállalat szolgáltatási és kommunikációs felfogásával", éppen ezért a portál szintén közleményben reagált a szakszervezet tiltakozására, amelyben kijelentik: nem akarták megsérteni a pedagógusokat. Véleményük szerint „a személyes találkozók értékét, a mindenki számára örömet és elégedettséget jelentő sikeres mindennapi üzletkötést, az okos, környezettudatos döntések fontosságát – többek között ezeket - hangsúlyozza az OLX.hu új reklámfilmjében."
Lapunk megkeresésére Hamburger Béla főiskolai tanár és reklámszakember elmondta, az apróhirdetés portál reklámfilmjét ő is kifogásolhatónak tartja, mivel az egyértelműen sérti a reklámetikai kódexet és a mai társadalomban érvényes normákat. "A reklámból ugyan nem derül ki, milyen módon sikerült az üzletet lebonyolítani, azonban maga a megvesztegetés kezdeményezése is sérelmes. Ugyanakkor azt sem látjuk, hogy a vesztegetés visszautasításra találna, ezáltal a reklámfilm méginkább kifogásolhatóbb" - mondta a szakember.
Túl érzékeny, aki megsértődik ezen a reklámon. Egyebek mellett így fogalmazott Meszes Balázs. Az esztergomi Balassi Bálint gazdasági szakközépiskola igazgatója szerint nem szabad abból kiindulni, hogy a pedagógusokat korruptnak ábrázolták. Ez a jelenet sokkal inkább a humorról, a diákok gondolkodásáról, viccelődéséről szól, ráadásul a történet vége nyitott marad. Jónak, szimpatikusnak tartja a diák és a pedagógus karakterét is. Egyébként ilyen, vagy hasonló helyzetet egy pedagógusnak akár naponta meg kell oldania, az óra alatt is lehetnek hasonló szituációk. - A reklámot jó poénnak tartom - majd hozzátette - a pedagógusokból nem hiányozhat a humor.