sikkasztás;Generali Biztosító;

Fotó: Népszava

- Végre fizet a Generali csaló ügynöke miatt?

43 rendbeli – köztük számos igen súlyos - bűncselekménnyel vádolja az ügyészség Keresztes Imre nyomozó főügyész élettársát, számolt be róla lapunk. A közel 400 millió forintos csalással meggyanúsított nő – a vád szerint - a Generali Biztosító hivatalos ügynökeként károsította meg számos, a céggel régi kapcsolatban álló ügyfelét.

Amikor fény derült a csalássorozatra - a rendőrségi vallomások szerint - a sértettek személyesen, a velük szoros ismeretségben is álló Keresztes főügyésztől is többször kértek segítséget, beszéljen élettársával: adja vissza a tőlük kicsalt pénzt. Keresztes ezzel szemben – utóbb - maga is a bűncselekmény sértettjének állította be személyét.

A kárvallottak mindeddig hiába követelték vissza befektetéseiket, és kamataikat, a biztosító a nyomozástól tette függővé kártérítési kötelezettségét. Mint még 2011-ben közölték: „a Generali mindent elkövet azért, hogy tisztázódjon az ügyfeleit érintő visszaélések kérdése. A biztosító maga kezdeményezte az ügy kivizsgálását, kereste meg az ügyfeleket, és tett meg minden szükséges intézkedést ügyfelei védelmében, beleértve a rendőrségi feljelentést és a munkajogi vizsgálatokat. A nyomozó hatóság feladata a tényállás teljes körű feltárása és a büntetőjogi felelősség megállapítása. Mivel a nyomozás jelenleg is tart, a biztosító ennek lezárulta után tud csak érdemlegesen nyilatkozni a jogos kártérítésekről".

Miután elkészül a vádirat, megkérdeztük a céget, mit kívánnak tenni. Válaszuk szerint „a nyomozás lezárultával a biztosítónak hivatalos és érdemi információkra – okiratokra, bizonyítékokra az egyes ügyekre vonatkozóan - van szüksége ahhoz, hogy ezek fényében újra tudja értékelni az ügyfelek kárigényét. A szükséges információk birtokában ezt társaságunk haladéktalanul megteszi. Fontosnak tartjuk továbbá hangsúlyozni, hogy a már folyamatban lévő, vagy esetlegesen még meginduló polgári peres eljárásokban a bírósági által megalapozottnak és jogszerűnek tartott kártérítési igényeket társaságunk rendezi.”

Ez, értelmezték kérdésünkre – egyebek mellett – azt jelenti, megkeresik az ügyészséget, hogy ismertesse velük a vádiratot.

A polgári bírósági perek azonban még évekig is elhúzódhatnak – ettől tartanak a sértettek.

H.-né P Mónikát, az ügy egyetlen vádlottját az eljárás folyamán egyetlen napra sem vették őrizetbe, holott bűnlajstroma nem akármilyen. 2 rendbeli különösen nagy kárt okozó, üzletszerűen és folytatólagosan elkövetett csalás bűntette, 13 rendbeli jelentős kárt okozó, üzletszerűen és folytatólagosan elkövetett csalás bűntette, 6 rendbeli nagyobb kárt okozó, üzletszerűen elkövetett csalás bűntette, 4 rendbeli kisebb kárt okozó, üzletszerűen elkövetett csalás bűntette, valamint 18 rendbeli magánokirat-hamisítás vétsége miatt emeltek vádat ellene.

Keresztes főügyész az eljárás három éve alatt egyetlen alkalommal sem volt hajlandó megszólalni az ügyben.

Az Origo szerkesztősége nem ért egyet Sáling Gergő főszerkesztő leváltásával, mivel a szerkesztőség életét, a lap irányvonalát befolyásoló döntésnél, illetve az új főszerkesztő kiválasztásánál a szerkesztőség véleményét nem vették figyelembe - írják közleményükben.