Szanka Ferenc közölte, hogy a vád szerint a vállalkozó 2008 és 2011 között az általa, illetve megbízottai által irányított cégek könyvelésében felhasznált fiktív számlák segítségével 127 millió forint forgalmi adót igényelt vissza jogosulatlanul, 310 millió forint visszaigénylésére pedig kísérletet tett, de ezt már az adóhatóság munkatársai meghiúsították.
A vádhatóság szerint a bűncselekmény-sorozatban a vállalkozó mellett részt vett házastársa, valamint egy ismert magyarországi gazdasági társaság gazdasági és pénzügyi vezetője is. A bűnszervezet nemcsak az állami költségvetésnek, hanem a gazdasági társaságnak is kárt okozott, mintegy 215 millió forint értékben.
A bűnszervezethez kapcsolódott egy szegedi ügyvéd is, aki egyrészt a gazdasági társaságok fantomizálásában segédkezett, esetenként pedig képviselője is volt a cégek köré telepített off-shore társaságoknak. A fantomizálási folyamat végén a gazdasági társaságok ukrán állampolgárokhoz kerültek.
A főügyészség a bűnszervezetben részt vevő vádlottakat különösen nagy vagyoni hátrányt okozó, üzletszerűen elkövetett költségvetési csalással és csalással, valamint közokirat-hamisítással, az ügyvédet pedig kilenc rendbeli közokirat-hamisítással vádolja. A bűnszervezet tevékenységében közreműködő három vádlottra fegyházbüntetés kiszabását indítványozták, a feltételes szabadság lehetőségének kizárásával, az ügyvédre pedig felfüggesztett börtönbüntetés kiszabását és foglalkozástól eltiltást javasol – tudatta a szóvivő.