A budapesti II. kerületi Járdányi Pál Zeneiskolában négy évtizeden keresztül fiatal orgonisták nemzedékeit indította el. Tanítványai közül számosan nyertek felvételt közvetlenül az alapfokú zeneoktatásból a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolára, és szerepeltek eredményesen hazai és külföldi nemzetközi zenei versenyeken.
1980-tól az Esztergomi Érseki Hittudományi Főiskolán, 1992-től a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem egyházzenei tanszakán is tanított. 1975-től az esztergomi főszékesegyház orgonistája és karnagya, a főszékesegyház újjáépülő orgonájának megálmodója és tervezője volt.
A főszékesegyház felszentelésének kerek évfordulóin a bazilika Strigonium énekarának karnagyaként vezényelte Liszt Esztergomi miséjét, melyet a Magyar Rádió 1986-ban élőben közvetített. Kórusával rendszeresen megszólaltatta Liszt miséit és számos mottetáját is. Orgonaművészként Liszt Ferenc vallási témájú műveinek egyik legkiemelkedőbb magyarországi tolmácsolója volt.
Repertoárján szerepelt Liszt összes orgonaműve. Orgonaátiratot készített a zeneszerző Funerailles című zongoraművéből. Hazai hangversenyei mellett több európai országban (Németország, Franciaország, Románia, Csehország, Olaszország, Ausztria) vendégszerepelt.
Orgonaszakértőként részt vett Magyarország orgonáinak teljes felmérésében (1985–88) és számos orgona tervezésében. Az esztergomi bazilika orgonájának folyamatban lévő felújítása mellett a Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem orgonája hangképének, diszpozíciójának tervezője, építésének művészeti szakértője volt.
Egy interjúban így vallott imádott hangszeréről az orgonáról: "Fantasztikus, felemelő élmény, amikor nagy ünnepek szertartása alatt meg kell szólaltatnom az orgonát. Egyrészt varázslatos a hangszer szépsége és méltósága, másrészt: mert minden ünnep egy karakter.
Egyházi tanítások karakterét kell megszólaltatni. Tehát úgy, akár egy harangütés: amikor megkondul, az ember fülén keresztül a lelkéig elhatol valami megfoghatatlan. Az orgona az egyetlen hangszer, amely az ember lelkét képes megfogni. Talán jobban, mint az emberi beszéd."