Hamász;izraeli-palesztin viszály;

- Nem indul szárazföldi akció a Hamász ellen

Ismeretlenek elraboltak és meggyilkoltak egy palesztin fiatalt. Az izraeli hatóságok feltételezései szerint bosszúállásról lehetett szó azt követően, hogy három izraeli diákot ejtettek túszul, majd öltek meg feltételezések szerint a Hamász aktivistái. A fiatalokat kedden temették el. Az tel-avivi rádió közlése szerint a palesztin fiatalt Jeruzsálemből rabolták el.

A 16-19 év közötti izraeli diákokat június 12-én rabolták el Ciszjordániából. Eltűnésük, majd haláluk sokkolta az izraeli közvéleményt. Holttestüket hétfőn találták meg Chalchul falu közelében, Hebrontól északnyugatra, nem messze attól a helytől, ahol utoljára látták őket. Temetésükön tízezrek vettek részt.

Benjamin Netanjahu kormánya most azt fontolgatja, milyen válaszlépéseket indítson. A miniszterelnök kedden késő este összehívta biztonsági kabinetjét. A kormányban azonban eltérőek az álláspontok a további teendőkről.

A keményvonalas külügyminiszter, Avigdor Lieberman átfogó katonai offenzívát javasolt a Gázai övezetben. „Nem dughatjuk homokba a fejünket” – jelentette ki. Hozzátette, a Hamász „terrorszervezet marad”, ezért „határozott katonai offenzívával kell megakadályozni, hogy még erősebbé váljon”. Más izraeli politikusok is a Hamásszal szembeni kemény fellépésre ösztökélték Netanjahut.

A miniszterelnök a légitámadások fokozását helyezte kilátásba a palesztin radikális szervezet állásai ellen. Kizárta ugyanakkor szárazföldi akció megindítását.

1964. július 2 történelmi jelentőségű nap az Egyesült Államok történetében. Ezen a napon írta alá Lyndon B. Johnson amerikai elnök az első „polgárjogi törvényt”, (Civil Rights Act), amely a legnagyobb lépést jelentette az amerikai feketék (ma: afro-amerikaiak) egyenjogúsága felé.