Iván Tamás, az Együtt helyi politikusa azt mondta, Miskolc szempontjából jó döntés született, Tompa Sándor, a DK városi elnöke pedig arról beszélt, hogy a volt rendőrkapitány, aki egyébként függetlenként indul, olyan ember, aki "aki kimondja amit más körülír, és megteszi, amit mások nem".
Pásztort, akit 2000-ben még az első Orbán-kormány idején neveztek ki posztjára, 2009-ben egy nyilatkozata miatt az országos rendőrfőkapitány felfüggesztette. A volt kapitány ugyanis azt mondta, "hogy a közterületi rablások elkövetői cigány emberek. Igazából Miskolcon legfeljebb pénzintézetet vagy benzinkutat rabol ki magyar, minden más rablás viszont az ő részük". Leváltása után Miskolc akkori polgármestere, a szocialista Káli Sándor, valamint a helyi SZDSZ, a miskolci Fidesz-KDNP és a Jobbik helyi szervezete is kiállt Pásztor mellett. Felfüggesztését végül egy szimpátiatüntetés hatására visszavonták.
A szocialisták korábban dr. Simon Gábort, az MSZP városi elnökét, volt parlamenti képviselőt akarták közös polgármesterjelöltnek, aki lapunknak kijelentette: a győzelem érdekében maga húzódott hátrébb és segített olyan független jelöltet találni, aki sok embert képes megszólítani. Pásztort olyan embernek tartja, akin a Fidesz sem találhat fogást, nem véletlenül ismerték el a munkáját egyebek mellett a Magyar Köztársaság lovagkeresztje kitüntetéssel, 2011-ben pedig Miskolc Pro Urbe díjjal tüntették ki. Az ellenzéki politikus azt nem kívánta kommentálni, hogy a megállapodásból az utolsó utáni pillanatban kifarolt az Együtt, illetve a PM, csupán annyit mondott: minél szélesebb összefogást szeretnének a városban.
A Fidesz szerint a történtek azt mutatják, hogy Miskolcon szétesett a baloldali összefogás, a Jobbik pedig arra figyelmeztetett, hogy a város felemelkedéséhez kevés, ha valaki kimondja azt, amit a szélsőjobboldali párt már tíz éve kimondott, hogy "van cigánybűnözés", azt fel is kell számolni, ami rendőrkapitányként Pásztornak sem sikerült. A Liberálisok szerint viszont a baloldalnak meg kellene értenie, hogy "a Jobbikkal nem lehet és nem is szabad versenyt futni a szélsőséges szavazók elnyeréséért".
Tamás Gáspár Miklós szerint gyalázat, hogy a romaellenes konfliktusairól ismert városban a cigányokat elmarasztaló kijelentéseiről ismert embert indítanak a szocialisták. Nehezen elképzelhető, hogy az MSZP vezetői nem tudják, ki Pásztor Albert - fogalmazott a filozófus, aki úgy véli, a történtek után a szocialista szavazóknak el kell gondolkodniuk azon, voksolnak-e még erre a pártra. Tamás Gáspár Miklós reméli, hogy az MSZP irányítói tesznek annak érdekében, hogy a párt ne támogassa Pásztort.