Lendvai Ildikó arról beszélt, hogy 1944 márciusában a németek, mint stratégiai pontot, e lapot is megszállták, mert el akarták hallgattatni. A politikus ugyan nem akarta a '44-es helyzettel összevetni a mait, de szerinte a jelenlegi kormány minden ellenállásra képes pontot meg akar szállni és el akar hallgattatni.
Lendvai reméli, a balliberális értelmiség nem hagyja kivéreztetni a lapot. Önkritkusan megjegyezte: ha már az MSZP, amelyet képvisel, pénzt nem is ad a Népszavának, akkor is meg kell tudnia tartani a lapot. Népszava-olvasókörök szervezését javasolta, mert 4-5 ember inkább elő tud fizetni a lapra, mint egy. De a szocialistáknak elengedni is kell tudniuk, mert a Népszavának az a feladata, hogy az egész magyar baloldal lapja legyen.
A volt pártelnök emlékeztetett, hogy annak idején a szociáldemokrata párt vezetőinek kellett eldönteni, hogy Ady Endre verse megjelenhet-e, s akkor a párt vezetői bölcsen úgy döntöttek, hogy a lap szabad.
Ma a magyar sajtószabadságot jelenti a Népszava - ez Fodor Gábor véleménye. A Liberálisok elnöke felajánlotta, hogy pártja több ilyen fórumot szervez majd és hajlandó előfizetőket toborzni. Felidézte, náluk a családban egykor csak a Népszavát olvasták, mert a nagypapája tőről metszett szociáldemokrata volt.
Tamás Gáspár Miklós azt fejtegette, hogy a Népszavát egykor egymáshoz hasonló emberek olvasták, ezért a lapnak integráló szerepe volt, ma viszont a média közvetít. A kormány ezt nem akarja, ezért igyekszik elhallgattatni a sajtót. A filozófus szerint a jobboldal érdekei is csorbulnak, ha a baloldali sajtó megszűnik.
Bitó László felajánlotta, hogy tíz embernek előfizeti a lapot. Az író hosszan fejtegette, hogy a félelem csak a Fidesz malmára hajtja a vizet.
Majtényi László szerint a kalapácsos ember évszázados szimbólum és az elvesztése is szimbolikus lenne. Az alkotmányjogász szerint önmagában semmi nem érték, így a Népszava sem, de amit a múltban csinál, a jelenben tesz, és amit a jövőben fog, az pótolhatatlan.
Vásárhelyi Mária pedig arra figyelmeztetett, hogy azt a bizonyos "70-30 százalékot" a Fidesz 2010-ben felmondta, ami a sajtóban és a közéletben történik, az ennek az eredménye. A szociológus szeretné, ha alapot hoznának létre a független média támogatására, mert a balliberális közönség elszegényedik, ezért nem lehet várni, hogy eltartsák a lapokat.
Fontos, hogy a civilek a Népszava mellé állnak, azok pedig, akik a Liberális klubba eljöttek, a lap megmentéséről, a jövőről beszélnek és nem arról, hogyan fog meghalni - mondta Németh Péter, lapunk főszerkesztője. Mint mondta, a választások éjszakáján a kétharmados győzelem ellenére sem gondolta, hogy bajba kerülhet a lap. A lap vezetése próbál ugyan támogatókat keresni, mondta, de mindenki fél a Fidesztől.
Abban, ami történik, a politika, a baloldal hitelvesztése éppúgy benne van, mint a válság, és a technológiai váltás - mondta Dési János főszerkesztő-helyettes. Andrassew Iván, lapunk rovatvezetője pedig arról beszélt, hogy az MSZP is súlyos felelősséggel tartozik a lap mai helyzetéért.