John Kerry amerikai külügyminiszter egyiptomi kollégájával tárgyalt, sürgetve Kairót, hogy vesse be befolyását a gázai válság enyhítése érdekében. Ezt Jen Psaki külügyi szóvivő jelentette be. Kerry több térségbeli állammal, így Katarral is felvette a kapcsolatot, sürgetve, hogy gyakoroljanak nyomást a Hamászra. Az Egyesült Államok nem tárgyal közvetlenül a terrorista szervezettel. A washingtoni kongresszus Izraelt támogató határozat elfogadására készül, a határozatban felszólítanák a Palesztin Hatóságot, hogy mondja fel az egységkormányt a Hamásszal, s ítélje el az Izrael elleni rakétatámadásokat.
Francois Hollande francia és Vlagyimir Putyin orosz elnök szintén tűzszünetre szólította fel a feleket. Ban Ki Mun ENSZ-főtitkár ugyancsak aggodalmát fejezte ki, mondván, a Közel-Kelet nem engedhet meg magának egy újabb háborút. Izraeli források szerint Netanjahu rövid távon kizárta a tűzszünet lehetőségét a Hamásszal, s a hadműveletek folytatására készül.
Továbbra is záporoztak a Hamász rakétái Izrael déli és középső részére. A rendkívül hatékonyan működő légvédelmi rendszer, a Vaskupola egy rakétát elfogott, egy ember súlyos, kettő könnyebb sérüléseket szenvedett, amikor egy üzemanyagtankot találtak el Asdodban, s tűz ütött ki. Pénteken reggel Libanon területéről is kilőttek egy rakétát, senki nem sérült meg a támadásban – jelentette a Jerusalem Post.
Az izraeli hadsereg adatai szerint az elmúlt 24 órában az izraeli erők a Hamász 81 föld alatti rakétakilövő állását, 21 parancsnoki központját semmisítették meg, 24 alagutat és tíz kiképzőközpontot lőttek. Számos Hamász laktanyát is célba vettek. A hadműveletek kezdete óta több mint 1100 célpontot támadtak a Gázai övezetben, csütörtökről péntekre virradóra ötven Hamász-létesítményt romboltak le – közölte egy magasrangú izraeli katona a lappal.