De azért mégis könnyelműség lenne „fix 1-re” venni (A hivatalos FIFA-honlap szerint a németek a pályaválasztók), mert végül is a világ jelenlegi legnagyobb játékosa az argentinoknál játszik, és van mellette még néhány egészen tűrhető focista is. És ha ők megrázzák magukat…
Az argentinok eddig minden meccsüket megnyerték a vb-n, tulajdonképpen a hollandok ellenit is, a 11-esekkel. De ezek a győzelmek szinte mind nagyon keservesek voltak, különösen az Irán és a Svájc elleni teljesítmény volt riasztó az „Albiceleste” hívei számára. És bár teljesítményük javult a hollandok ellen, legalábbis védekezésben, és az addig hajmeresztő hibákat elkövető Romerót naggyá tették a 11-est elhibázók, igazából a narancsosok voltak az első komoly ellenfeleik. Messi is csak a kisebbek ellen, illetve pontrúgásokból villogott, és valószínűsíthető, hogy a német védők sem hagynak neki túl sok levegőt. A legnagyobb baj, hogy nincsenek igazi társai: Higuiannak eddig egy jó momentuma volt, a belgáknak lőtt győztes gól, Lavezzi hajt, de mélyen formája alatt teljesít, Di Maria pedig, aki a csapat motorja volt, sérült. Úgy tűnik, hogy a németeket csak akkor lehetne megverni, ha nagyon elbíznák magukat, de már a brazilok lehengerlése utáni nyilatkozatokból tűnt, hogy Lahmék nem érzik magukat máris a mennyekben, tisztelik és komolyan veszik az ellenfelet. Bár a minap Messi apja nyilatkozott egy brazil lapnak, mely szerint fia a végkimerülés szélén áll, úgy érzi, mintha mázsás súlyok lennének mindkét lábán, a németek nem ülnek fel ennek az "altatásnak", hiszen egy vb-döntő adrenalin-szintje nagyobb a legkegyetlenebb fáradtságnál is.
A világbajnoki cím motivációján belül ott van, hogy az argentinok 28, a németek 24 éve nyertek utoljára vb-t. Ráadásul a Lineker-mondás szerinti örök győztesek 1990 óta csak egyszer vívtak döntőt, 2002-ben, legutóbb kétszer is harmadikok voltak, míg az argentinok nemhogy fináléba, de még a legjobb 4 közé sem kerültek az 1990-es római döntő óta, amelyet éppen a németek ellen veszítettek el. És az Elf előtt ott a nagy lehetőség: először nyerni vb-t európaiként Dél-Amerikában! Közben azt se feledjük, hogy az 5 gólos Thomas Müller és a 4 gólos Messi egyaránt pályázhat a gólkirályi címre, hiszen a németnek 1, az argentinnak 2 gól kellene ahhoz, hogy beérje a 6 gólos kolumbiai Rodriguezt. Ha a németek 13-asának ez sikerülne, ő lenne a vb-történelemben az első, aki kétszer is gólkirály tudott lenni, hiszen 2010-ben is ő végzett az élen.
Vajon mennyire kísérti a két csapatot vb-múltja és az egymás elleni statisztika?
Kezdjük az utóbbival. Vb-n először 1958-ban találkozott a két csapat, a csoportkörben 3-1-re nyert az NSZK, az argentinok nem jutottak tovább a csoportból, a németek 4. lettek. 1966-ban 0-0-at játszott a két csapat a csoportmeccsek során, az argentinok a legjobb 8 között kikaptak a házigazda angoloktól, a németek a döntőig meneteltek. 1986-ban Maradonáék 3-2-re nyertek a mexikóvárosi fináléban, bár Völler kétszer is egyenlített, a 85. percben Burruchaga bevitte a kegyelemdöfést. Négy évvel később revansot vettek a németek az egyik legunalmasabb vb-döntőn, Brehme 11-esével. Pedig a Szuperdagi még játszott, de az argentinok a 65. perctől 10 emberrel játszottak Monzon kiállítása miatt, sőt, a 87. percben a mexikói bíró Dezottit is leküldte.
2006-ban a negyeddöntőben találkozott a két csapat. 1-1-es rendes játékidő és hosszabbítás után 4-2-re nyerték a 11-es párbajt a németek. Az akkori ellenfelek közül Schweinsteiger, Lahm, Mertesacker, Podolski és Klose– éppen a vb gólrekordere volt, aki a 80. percben egyenlített - valamint Maxi Rodriguez és Mascherano már akkor is ott volt, de közeli élményei lehetnek Messinek és Palaciónak, akik 8 évvel ezelőtt kispadon ültek. Ezzel szemben a 2010-es találkozó 10 német és 7 argentin résztvevője direktben készülhet a nagy visszavágásra. És erre főleg a dél-amerikaiaknak van oka: egy négyessel küldték őket haza Müllerék ismét a negyeddöntőben! „Ez életem legrosszabb napja” – mondta utána Diego Maradona, akinek szövetségi kapitányi posztjába került ez a kiütéses vereség.
Tehát, ha a két csapat közötti mérleget tekintjük, mindenképpen az argentinok jönnek ki belőle rosszabbul, hiszen csak egyszer nyertek, igaz, az vb-címet ért. Azóta viszont egyáltalán nem termett babér nekik a németek ellen.
Az európai gárdának ez lesz a nyolcadik Vb-döntője. Az eddigi hétből hármat megnyertek (1954, 1974, 1990) és négyet elveszítettek (1966, 1982, 1986, 2002). Az argentinok négyszer játszottak finálét, kétszer nyertek (1978, 1986), kétszer vesztettek (1930, 1990).
Vajon melyik csapatot biztatta majd nagyobb hangzavar a világ legnagyobb futballszentélyében? A saját táborokon túl a helyszíni tudósítók szerint valószínűbbnek tűnik, hogy a brazilok a németeket fogják biztatni. Mert bár Kroosék iszonyú sebet ejtettek rajtuk, egy brazil számára még mindig elviselhetőbb lenne, ha ők vinnék haza a kupát, minthogy asszisztáljanak ahhoz, hogy az örök ellenséget, és személy szerint Lionel Messit éppen a Maracanában koronáznák meg. Nem beszélve arról, hogy mennyivel nyugodtabban hajtanák álmukra fejüket a verdeoro szurkolók azzal a tudattal, hogy a németek nemcsak őket tömték ki…