A Fitch véleménye szerint a magyar olajcég előnye a diverzifikáció és a vállalat stabil pénzügyi helyzete. A hét végén Zágrábban megkezdődtek a tárgyalások a Gazprommal. A jól értesült Világgazdaság a Vecernji List-re hivatkozva már arról tudósít, hogy ha a magyar miniszterelnök és az európai döntéshozók belegyeznek, a Mol eladná 49 százalékos részesedését az INA-ban a Gazpromnak.
Ezzel egy időben a horvát kormány is értékesítene 19 százaléknyi jot, amivel 25 százalék részvényre csökkenne befolyása. Árról még nem volt szó a cikkben. A hír minden bizonnyal turbulenciát fog okozni a Mol kereskedésében, mivel 2013-ban a horvát cég adta a Mol csoport kitermelésének 39 százalékát konszolidálásához is 29 százalékkal járul hozzá.
A Mol még azt is közölte, hogy kilencmilliárd forintos magyarországi beruházást indít: szénhidrogén és geotermikus koncessziós szerződést kötött. A Szeged környéki mező kiaknázásával a társaság olajtermelése jelentősen növekedhet és a társaság erősíthet a geotermikus piacon is - írják az Equilor elemzői.