A kutatók egereken és embereken végzett kísérletei biztató eredményeket mutattak.
Nem ez az első kísérlet a ráknak C-vitaminnal való gyógyításában. A 70-es években Linus Pauling kémikus az elsők között kutatott ebbe az irányba. Azt állította, hogy magas dózisú aszkorbinsavval eredményesen lehet kezelni a rák több típusát, eredményt azonban nem tudott felmutatni. Csak később fedezték fel, ugyanis, hogy a szájon át alkalmazott C-vitamin gyorsan kiürül a szervezetből.
A kansasi kutatásban most kiderült,hogy ha intravénásan adják be, megöli a rákos sejteket anélkül, hogy az egészségesekben kárt okozna.
A kutatók a méhrákra koncentráltak. Egereken és olyan pácienseken kísérleteztek,akiknek előre haladott méhrákjuk volt. A C-vitamin injekciókat a kemoterápiás kezelések alatt adták be és a páciensek egy részénél csökkentek a kemoterápia mellékhatásai, míg az egereknél pedig lelassult a tumor fejlődése.
A C-vitaminos kezelésekről még korai beszélni,de a felfedezés új gyógymódot adhat a betegség ellen.
„A páciensek biztos módszert és alacsony árat keresnek a betegség ellen. A kísérleteknek még csak az első eredményei állnak
rendelkezésünkre, de meg vagyunk győződve arról, hogy a C-vitaminos injekcióknak jelentős hatásuk lehet.” - mondta Jeanne Drisko, a kutatás egyik résztvevője, aki arról is meg van győződve, hogy megszülethet “ az olcsó kezelési mód azért is, mert a C-vitamint nem lehet szabadalom alatt tartani és ezért a nagy gyógyszercégek nem érdekeltek a kezelések tanulmányozásában, ezt a kompetens hatóságoknak kell megtenniük.”
A szakemberek nagy része egyetért abban, hogy szükség van még további kísérletezésekre, hogy az orvostudomány biztos legyen a C-vitamin hatásában. Eddig ugyanis csak 22 betegen próbálták ki.