A brit kormányfő Twitteren jelentette be, hogy az eddigi védelmi minisztert, Philip Hammondot nevezte ki a külügyi tárca élére. Miközben Hague sem volt eltökélten Európa-párti, hivatali ideje alatt enyhült az unióval kapcsolatos álláspontja.
Elbukta azonban utolsó misszióját, nem sikerült megtorpedózni Jean-Claude Juncker európai bizottsági elnöki kinevezését. Hammond inkább euroszkeptikus, egy alkalommal kijelentette, ha Brüsszel nem fogadja el a London által sürgetett reformokat, itt az ideje a kilépésnek az EU-ból.
Cameron a tory párt több veteránját menesztette, köztük a 74 éves Kenneth Clarke tárca nélküli minisztert, akinek EU-párti megjegyzéseit korábban többször bírálták. Tizenkét kormányzati posztra állított nőt a miniszterelnök. Leváltotta a sokat bírált oktatási minisztert, egyik fő szövetségesét, Michael Gove-ot, aki szintén parlamenti posztot kap, s a tory választási kampány egyik fő szervezőjeként számít rá a kormányfő.
Az eddig üzleti ügyekkel foglalkozó államtitkár, Michael Fallon került a védelmi minisztérium élére, a korábbi oktatási államtitkár, Liz Tuss veheti át a környezetvédelmi portfóliót. A Lordok Házának eddigi vezetője, Johathan Hill lesz az új brit EU-biztos, eddigi posztjára szintén egy hölgy, Tina Stowell bárónő kerül.
A BBC szerint Cameron eddigi legjelentősebb kormányátalakításának célja inkább főként az imázsváltás, fiatalosabb, a női választók számára vonzóbb képet akar mutatni a jövő tavasszal esedékes választások előtt. A Guardian szerint Cameron máris kampánymódba kapcsolt, s tehetséges hölgyeket hozott helyzetbe, de nem tudni, eléri-e majd célját, a tory kormány újraválasztását.