Karácsony kifejtette, csak olyan fővárosi kerületekben támogatják a teljes összefogást, ahol jó esély kínálkozik a győzelemre; a legtöbb ilyen kerületben "viszonylag jól" állnak a tárgyalások. Úgy vélte, ahol a külön indulás több mandátumot hozhat, ott nincs értelme összefogni. Második feltételként az "egyharmados szabályt" említette Karácsony, vagyis, hogy az EP-választások eredményeit - amelyek alapján három, nagyjából azonos támogatottságú párt van Budapesten - figyelembe kell venni az önkormányzati választási szövetség megkötésekor.
A harmadik pont értelmében "az összefogás nem lehet összemosás", azaz minden, a szövetségben részt vevő pártnak meg kell őriznie saját arculatát. Az Együtt-PM ezért önálló kompenzációs listát indít Budapesten, ez pedig az új választási rendszerben csak úgy lehetséges, ha legalább 12 kerületben állít polgármester-jelöltet. A negyedik feltétel Karácsony szerint a közös főpolgármester-jelöltet érinti, amelyre olyan embert kell jelölni, aki "mindhárom pártot képviseli, de mindháromtól egyenlő távolságra van", és képes lehet legyőzni Tarlós Istvánt. Az Együtt-PM saját jelöltjét azonban nem nevezte meg, de közlése szerint több jelöltjük is van.
Juhász viszont kijelentette, a szocialista Horváth Csabánál "bármely személyt alkalmasabbnak tart" a közös, hárompárti főpolgármester-jelölt pozíciójára. Karácsony Gergely "politikai blöffnek" nevezte az MSZP ajánlatát, amely szerint támogatnák az Együtt-PM főpolgármester-jelöltjét a teljes összefogásért cserébe, vagyis, hogy minden kerületben közös jelölteket indítanak.