A bírósági igazgatás országos vezetője a korábban felhalmozódott fővárosi ügyhátralék felszámolása és az elmúlt években kétharmadával megnövekedett ügyérkezés kapcsán kiemelte a munkaszervezés javítását és a hatékonyabb ellenőrzési rendszert. Ezek hatására nőtt szerinte a fegyelmi eljárások száma is. Az ellenőrzés nem az ítéletek tartalmára, hanem a bírák által elvégzett munka mennyiségére, vagy éppen a határidők betartására vonatkozik.
Handó Tünde megjegyezte: "nem baj, hogy időnként kipattannak kínos ügyek is, mert mindenki számára nyilvánvalóvá tehetjük, hol kell meghúzni a határt".
Ugyanakkor arra az újságírói kérdésre, hogy felvetődhet-e egy bíró szakmai felelőssége, alkalmatlansága, ha nyilvánvalóan megalapozatlan, kirívóan rossz ítéletet hoz, az elnök azt hangsúlyozta: a bírák tevékenységét nem szabad egyetlen rossz döntés alapján minősíteni, csakis folyamatában, és kizárólag sorozatos, durva melléfogások esetén vetődhet fel a felelősségre vonás.
"A hibázás lehetősége a függetlenség része" - fűzte hozzá Handó Tünde.
Arra a felvetésre, hogy születhetnek-e politikai megrendelésre ítéletek, az OBH elnöke a nol.hu-n olvasható interjúban úgy reagált: "Nagyon bízom benne, hogy ilyesmi nem fordulhat elő, ha viszont mégis találkoznék efféle jelenséggel, igen határozottan fellépnék ellene, (...) a bíró integritása nem elsősorban a külső körülményeken múlik, hanem a hivatásrend tagjainak belső tartásán".