A dokumentum így folytatódik:
A KLIK-kesített közoktatás vitathatatlan eredményeként egyre több állami iskolában már szinte semmi nincs „ingyen”: nem csak krétát meg fénymásolópapírt vitetnek be a gyereknek, hanem iskolapadot meg táblát is.
A 2013/2014-es tanévben közel 40 ezer tankönyv nem érkezett meg az iskolákba. A köznevelésért felelős államtitkár most azt ígéri: felkészültek a tankönyvterjesztés zavartalan lebonyolítására. Az azonban, hogy idén már a rendőrséget is bevonják a kiszállításba, maximum a tankönyvellátás akut anomáliáit fogja tudni orvosolni, az intézményesített butítás alapvető okait, a krónikus koncepció- és a pénzhiányt nem számolja fel.
Az állami iskolafenntartó bejelentett 20 milliárdos gyorssegélye csak a gondok ideiglenes elodázására jó. Tudják ezt a kormányzati döntéshozók is, hiszen jövőre 120 milliárd forinttal akarják csökkenteni a közoktatási kiadásait, ez pedig a pedagógus-életpályamodell beígért folytatását feltételezve azt jelenti, hogy az oktatás dologi kiadásaira 170 milliárd forinttal kevesebb jut.
Ebben az esetben a színvonalesés elkerülhetetlen lesz, a magyar családok pedig még csúnyábban megfizetnek az iskolarendszer ész nélküli átalakításáért. Felszólítjuk a kormányt, hogy ne a szülőkkel fizettesse meg a közoktatás ész nélküli átalakításának árát!
Bangóné Borbély Ildikó,
országgyűlési képviselő