A katonai rádió reggeli műsorában elhangzott interjúban a volt palesztin börtönügyi miniszter elmondta, hogy az eddigi megbeszéléseken több ponton elvi egyezség született, ami lehetővé tette a tűzszüneti megállapodáshoz vezető tárgyalások folytatását.
Mint mondta, a felek egyetértésre jutottak az övezet újjáépítésének, a blokád feloldásának, az átkelőhelyek megnyitásának, az áramszolgáltatási gondok megoldásának, az építőanyagok nemzetközi ellenőrzés melletti bevitelének és a halászati övezet kiterjesztésének a kérdésében. Későbbi tárgyalásokra halasztották viszont a légi és tengeri kikötő ügyét, a határ menti biztonsági övezet nagyságának eldöntését és az izraeli katonák holttestének kiadását.
Az övezet lefegyverzése, a Hamász birtokában lévő mintegy háromezer rakéta elvétele ugyanakkor teljesen lekerült a napirendről. Adzsrámi szerint ezzel kapcsolatban Izrael megelégedett a Hamász újrafegyverkezésének lassításával, azzal, hogy minden bejutó árut nemzetközi erők ellenőrizzenek egy Washingtonnal született megállapodás szerint, hogy az ne tartalmazhasson fegyvereket.
"Senki sem tudja elvenni a Hamásztól és a gázai palesztin szervezetektől a fegyvereiket, mert azt mondják, hogy azok a megszállással szembeni ellenállást szolgálják, a megszállás pedig folytatódik" - hangoztatta Adzsrámi a rádióban. A palesztin politikus szerint "ha hosszú távú megállapodásról lenne szó nemzetközi részvétellel, Egyiptomnak és az ENSZ Biztonsági Tanácsának a részvételével, akkor a dolgok teljesen más mederben folynának".