;

Szerintem;Magyar Szent István Rend;

- Szerény kiegészítés

Idestova 40 éve (egyetemista koromtól kezdve) tisztelem-becsülöm a nemzetközi hírű filozófusnőt, Heller Ágnest. Mind őt, mind munkásságát. Azonban ezúttal, Kertész Imre Szent István Renddel való kitüntetésének (köz!)ügyében bizony téved: szerinte közömbös, hogy ki adja a kitüntetést, mert kizárólag az a szempont számít, hogy a szóban forgó tárgyiasult tisztelet - még ha politikai körmönfontság is lapul mögötte - a magyar államtól ered (vö. Heller Ágnes: Megjegyzés Kertész Imre kitüntetéséhez. Népszava, 2014. augusztus 18.) Ugyanis nem csupán az a kérdés, hogy kitől-mitől kap valaki kitüntetést, hanem az is, hogy mivel tüntetik ki?  

Tudniillik ez esetben a holokauszt-túlélő és egyetemest Auschwitzról szólva alkotó (a Nobel-díjat éppen ezért elnyerő) nagy írónak adományozott érdemrend olyan elismerés, amelyben a holokauszt fő felelőse, a náci Németország több vezetője (Göring, Ribbentrop) részesült, s arról sem tudni, hogy e háborús főbűnösöktől - természetesen post mortem (megérdemelten kötél általi halálra ítélte őket a nürnbergi nemzetközi katonai törvényszék) - visszavonták-e a feudális Magyarország, az ezeréves úri Magyarország, a Regnum Marianum, a 600 ezer polgárát halálra adó Magyar Királyság e szimbólumát.

Az MSZP szerint a kormánynak nem kellett volna milliárdokat költeni a stadionokra, helyette a szegénység és a gyermekéhezés felszámolása ellen kellett volna tennie.