Seres Zoltán, az Orpheus Állatvédő Egyesület munkatársa az online lap kérdésére elmondta, hogy az utóbbi időben megnövekedtek az utcára kitett, kidobott, segítségre szoruló kisállatokkal kapcsolatos bejelentések.
Állatvédő szervezetek többször figyelmeztetnek, hogy a szegényedés, a pénzhiány miatt egyre többen viszik a kutyákat menhelyekre, pedig ezeken a helyeken is szintén folyamatos pénzhiánnyal küzdenek. És ez még a humánusabb megoldás, sokan ugyanis egyszerűen kidobják az állataikat, de olyan is előfordul, hogy egy fához kötve hagyják sorsára az "ember legjobb barátját".
A Büntető törvénykönyv éppen tíz éve minősíti bűncselekménynek az állatkínzást. Tavaly júliusban érzékenyebbé is vált a megfogalmazás, miszerint: "Aki gerinces állatot indokolatlanul oly módon bántalmaz, vagy gerinces állattal szemben olyan bánásmódot alkalmaz, amely alkalmas arra, hogy annak maradandó egészségkárosodását vagy pusztulását okozza, illetve állattartóként, háziasított emlősállatot vagy az ember környezetében tartott veszélyes állatot elűzi, elhagyja vagy kiteszi, vétséget követ el, és két évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő."
forrás: délmagyar.hu