Az Európai Unió nevében felszólaló Andor László amellett érvelt, hogy a hosszú távon fenntartható, kiegyensúlyozott növekedéshez világszerte a gazdaságpolitika, illetve a foglalkoztatás- és szociálpolitika jobb összehangolására van szükség. Szükségesnek látta ezt azért is, mert a kormányok egyre inkább szembesülnek olyan kihívásokkal, mint az informális gazdaság, vagy a fokozódó társadalmi egyenlőtlenségek.
Andor László bemutatta azokat az uniós kezdeményezéseket, amelyek az ifjúsági munkanélküliség elleni küzdelem részeként születtek meg az utóbbi időben. Ezek közül is elsősorban a 6 milliárd eurós uniós alappal is megtámogatott Ifjúsági Garancia elindítását emelte ki, amely kiváltotta az ILO és az OECD elismerését is.
A magyar uniós biztos azt javasolta a G20-ak minisztereinek, hogy kezeljék kiemelt prioritásként a nők foglalkoztatásának javítását. Svéd és francia tapasztalatokra hivatkozva arra hívta fel a figyelmet, hogy a férfiak és nők közötti foglalkoztatottsági különbségek csökkentése a világ gazdaságainak egyik legfontosabb növekedési forrása és esélye lehet.
Andor László szólt arról is, hogy javítani kell a munkahelyek minőségét a felzárkózó gazdaságokban. A magyar uniós biztos rámutatott, az európai tapasztalatok alapján a munkakörülmények javítása gazdasági szempontok szerint is kifizetõdõ. „A munkahelyi baleset- és egészségvédelem nemcsak emberéleteket menthet meg, hanem a gazdaság termelékenységének, versenyképességének és fenntarthatóságának javításához is fontos” – hangsúlyozta Andor László a G20-ak munkaügyi minisztereinek tanácskozásán.
A Melbourne-i G20 csúcson Andor László megbeszélést folytatott továbbá Tom Perez amerikai és Eric Abetz ausztrál munkaügyi miniszterekkel, valamint Numan Kurtulmus török miniszterelnök-helyettessel is. Melbourne-i látogatása keretében Andor László ellátogatott a RMIT egyetemre, amelynek Európa Tanulmányok Központjában előadást tartott az EU jövőjéről.