Pásztor Albert közölte: véleménye szerint a miskolciak változást akarnak, sürgetnek, "változás és siker kell végre Miskolcon. Nincs mire várnunk, nincs elvesztegetni való újabb négy év, nincs még egy olyan nagyváros ma Magyarországon, mely annyira vágyna a sikerre, mint Miskolc, tapintható, érezhető az a tenni akarás, amire a miskolciak képesek a sikerért."
Mint mondta: a miskolciak változást akarnak környezetükben, a mindennapokban, a hangulatukban, a városban ahol élnek, nem akarnak többé a negatív hírek élén lenni, nem akarnak többé kudarcokat.
"Sikert akarnak! - szögezte le, hozzátéve: "Miskolc ma bajban és csapdában van, túszul ejtette a várost a gazdasági kilátástalanság, a rosszkedv, a szembenállás és a várostól idegen politikai, gazdasági érdekek."
Fogalmazása szerint: öregszik a város népessége, öngerjesztő folyamat indult meg azzal, hogy egy jobb élet reményében ma már szinte mindenki közvetlen környezetében van olyan család, aki elhagyta a várost, elment innen, öngerjesztő folyamat indult el, mert az elvándoroltak gyermekei már nem Miskolcon fognak megszületni.
Miskolcon nincs elég munkahely, általánosan is ismert szociális problémák ma már robbanással fenyegetnek, veszélybe kerültek az országos hírű oktatási intézmények - hangoztatta Pásztor Albert.
Elmondta: elkészült a Szentpáli-terv, amely a sikeres Miskolc elérésének programja, ebben öt évre meghatározzák az irányt, októbertől a többséget a városért tenni akarók jelentik majd, pártoktól függetlenül.
Miskolc és a miskolciak nem lehetnek többé ellenzékben - mondta Pásztor Albert, aki szerint a Szentpáli-terv minden korosztály kérdéseivel foglalkozik, fiataloknak és időseknek egyaránt válaszokat ad.
Szentpáli István 1902–től tíz éven át volt Miskolc polgármestere, nevéhez fűződik Miskolc törvényhatóságú joggal felruházott várossá emelése, 1912 és 1917 között a város parlamenti képviselője volt.