Óbudán a szocialisták és az Együtt-PM javára visszalép a DK néhány önkormányzati képviselőjelöltje - értesült lapunk. Forrásaink szerint erről már a hétvégén döntött a Gyurcsány-párt, de hivatalosan csak kedden hozzák nyilvánosságra, hogy az esélytelen körzetekben állva maradt jelöltjei mégsem indulnak az önkormányzati választáson. A III. kerületben heteken át nem tudtak a baloldali pártok megállapodni arról, ki melyik körzetben indíthatja a saját emberét. Az MSZP-t a többiek azzal vádolták, hogy túl sok körzetet kért magának, bár az országgyűlési választáson a szocialisták jelöltje győzött a kerületben és azt mindenki elismerte, hogy helyben ez a legszervezettebb baloldali erő. Végül a három ellenzéki pártnak sikerült megállapodnia, hogy a 16 körzetből hatban egymással szemben is jelöltet állítanak, a nyerhetőnek ítélt többit pedig felosztják, így mindegyikük rendelkezett az önálló listához szükséges kilenc jelölttel.
A DK azonban öt egyéni választókerületben nem tudta az induláshoz szükséges számú érvényes aláírást összegyűjteni, ezért helyben kompenzációs listát sem állíthattak. Négy körzetben ugyan lehet majd baloldali jelöltre voksolni, az egyik békásmegyeri választókerületben azonban nem, miután ott csak DK-s politikus indult volna. Amikor kiderült a kudarc, az MSZP és az Együtt-PM azt kérte, hogy a Gyurcsány-párt jelöltjei lépjenek vissza és ezzel segítsenek abban, hogy a baloldal minél több önkormányzati mandátumot szerezzen a III. kerületben. A DK így arra a két körzetre figyelhet, ahol csak ők indulnak a baloldalról. Hosszú alkudozás után a feleknek sikerül erről megállapodniuk.
Bokros Lajos, a MoMa elnöke, főpolgármester-jelöltje viszont nem lép vissza Falus Ferenc javára. A Magyar Nemzet hétfőn arról írt, hogy Bokros pénzért, médiafelületért, gazdasági főpolgármester-helyettesi posztért kész a jelöltségről lemondani akkor is, ha a Nézőpont Intézet felmérése szerint népszerűbb mint baloldali vetélytársa. Bokros lapunknak elmondta, hogy Falus meghívta reggelire, amit köszönettel elfogadott, de világossá tette, hogy elindul az októberi választáson. Kijelentette, örömmel olvasta a lap "ingyenhirdetését" arról, hogy tárgyalásba kezdett Falussal, de a hazugságot nem fogadja el. Sem visszalépni nem fog, sem pénz, médiafelületet, sem állást nem kért, annál is inkább, mert a jelek szerint foglalkozik vele a sajtó és állása is van a Közép-Európai Egyetemen. Úgy gondolja, a Fidesz fél tőle, a Magyar Nemzet "hirdetése" legalábbis ezt mutatja. A legfrissebb közvélemény-kutatás pedig azt jelzi a számára, hogy a budapestiek érdeklődnek a programja iránt, amit ezúton is megköszönt.
A baloldali pártok közös főpolgármester-jelöltje hétfőn közölte, Bokrossal ugyan nem tárgyalt az esetleges visszalépésről, de ezt elvárná a MoMa elnökétől. Kunhalmi Ágnes, a szocialisták fővárosi elnöke azt mondta, örömmel vennék, ha más pártok jelöltjei visszalépnének Falus javára, azt viszont nem tartja elképzelhetőnek, hogy az ő választottjuk meghátrál. A független Magyar György szerint a demokratikus ellenzéki főpolgármester-jelölteknek "bele kellene nézni a tükörbe" és eldönteni, le akarják-e váltani Tarlós Istvánt, vagy sem. Ha igen, akkor el kell dönteni, ki a legalkalmasabb erre, ki legyen közülük az az egy, aki versenybe száll. Négy jelöltnek hátra kell lépnie - fogalmazott lapunknak Magyar, aki egyelőre senki javára nem lép vissza. A független jelölt úgy gondolja, hogy akár a pápaválasztáson, most is be kellene zárkóznia az öt demokratikus ellenzéki jelöltnek és csak akkor kijönni, amikor eldöntötték, melyikük legyen Tarlós kihívója. Erre csütörtökön, az A38 Hajón rendezett konferencia szünetében lenne is alkalom. Kijelentette: "még sok minden történhet" és ha rá esik a választás, nem lép el a feladat elől. "Készen állok a hátra- és az előrelépésre" - fogalmazott.
Falus egyébként hétfőn a nyilvánosság előtt azt kérdezte Tarlóstól, hová lett a 2009-es programja. Akkor ugyanis a fideszes főpolgármester még egészen mást gondolt a múzeumi negyedről, a budai Vár átépítéséről - jelentette ki a baloldali pártok jelöltje. Azt ígérte, ha megválasztják, felgyorsítja az elavult és környezetszennyező buszok cseréjét, illetve a 3-as metró rekonstrukcióját, a 4-es metrót pedig meghosszabbítják a budaörsi virágpiacig.