Kijevben három napot tartózkodik, itt az Ukrajnának nyújtandó amerikai támogatásról egyeztet. Az ukrán fővárosban a kormány tisztségviselőivel tárgyal a Donyecki medencében kialakult helyzetről valamint az Ukrajna területi integritásának megőrzéséhez nyújtott amerikai támogatásról. A válság kezdete óta az Egyesült Államok 290 millió dollár támogatást nyújtott Ukrajnának, ebből 116 millió dollár értékben katonai támogatást, amely nem tartalmazott halált okozó felszereléseket, fegyvereket.
Nuland ezen kívül találkozik a különböző politikai pártok, a civil társadalom, a helyhatóság és a diákok képviselőivel. Kijevből Berlinbe repül, ahol október 8-án, szerdán a német kormány és a Bundestag képviselőivel tárgyal, és részt vesz az Aspen Intézet konferenciáján, csütörtökön és pénteken Helsinkiben biztonságpolitikai kérdésekben egyeztet.
Nuland csütörtökön aggasztónak nevezte a demokrácia és szabadság belső fenyegetettségét Közép-Európában, a demokráciában tapasztalható visszacsúszást és a korrupciót. Keményen támadta azokat a közép-európai politikusokat, akik „éjjel a NATO 5. cikkelyével takarózva nyugodtan alszanak”, nappal pedig korlátozzák a sajtót és a civil társadalmat, oltalmuk alá veszik a korrupt parlamenti képviselőket és az illiberális államot építik. Az amerikai diplomata nem nevezte meg ezeket a politikusokat, ám az Euobserver szerint egyértelműen Orbán Viktornak üzent.
A román sajtó szerint pedig Nuland a magyar miniszterelnök mellett Victor Ponta román kormányfőre is utalt, amikor Kelet-Európa rákfenéjének nevezte a korrupciót és a demokratizálódás visszaesését.