Bokros Lajos kiemelte: Magyarországnak Európa jelenti a mércét, nem pedig az Orbán Viktor által felállított "parancsuralmi rendszer", amely "kocsmai szintre" süllyeszti a politikai közbeszédet. Az Orbán-kormány pedig az unióval szembeni szabadságharcával "azt a kezet harapdálja, amelyikből eszik".
Szólt arról is, hogy liberalizmus nélkül a demokráciából önkényuralom válik. Bokros Lajos a kormány-kritikák között említette a az 500 éve lezajlott Dózsa-féle parasztfelkelés évfordulójának nem méltó megünneplését. Szerinte azért maradt el, mert a magyar urak 1514-ben ugyanúgy elszigetelt, gőgös és befelé forduló politikát folytattak, ahogy most, így nem vették észre azt, amit a legtöbb európai országban: "a szabad paraszt munkája több, szebb és nagyobb gyümölcsöt terem".
A főpolgármester-jelölt beszéde végén köszönetet mondott a korábban javára visszalépő, az eseményen jelen lévő Falus Ferencnek és Magyar Györgynek. Bokros Lajost követő rövid felszólalásában Magyar György az LMP és a Liberálisok indulóját is hasonló lépésre biztatta.
A rendezvényen felszólalt a Budapestet 1990 és 2010 között vezető Demszky Gábor is, és korábbi szavazóitól Bokros Lajos támogatását kérte. Kiemelte, Budapest korábban többször is képes volt legyőzni a Fideszt, és most is lehetősége van arra, hogy repedést okozzon a "posztkommunista maffiaállam monolit szerkezetén". Rövid beszédet mondott Roszik Gábor volt MDF-es politikus is, úgy fogalmazott, ha az ország korábban hallgatott volna Bokros Lajosra, akkor Magyarország ma sikeres lenne, míg Bauer Tamás makulátlan magyar hazafinak nevezte a MoMa jelöltjét.
Bokros Lajos kampányzáróján a hallgatóság soraiban Gyurcsány Ferenc, a Demokratikus Koalíció elnöke, Kunhalmi Ágnes, az MSZP budapesti vezetője és Szigetvári Viktor, az Együtt-PM társelnöke is helyet foglalt.