Czine Ágnes elmondta: a Fővárosi Törvényszék emberölés bűntette miatt elítélte Portik Tamást. Ezt az ítéletet megfellebbezték, felterjesztették a Fővárosi Ítélőtáblához. Az eljárás során, amíg az ügy az ítélőtáblánál volt, kiderült, hogy egy másik emberölés miatt is vádat emeltek Portik Tamás ellen, és folyik az az eljárás is.
Közölte: egy büntető jogegységi határozat, amely azt írja elő, hogy ha egy személy két vagy több emberölést követ el, függetlenül az időponttól, az elhatározástól, az több ember sérelmére elkövetett emberölésnek minősül, ilyenkor együtt kell elbírálni ezeket a cselekményeket.
Szavai szerint ennek tett eleget az ítélőtábla, amikor hatályon kívül helyezte az elsőfokú ítéletet, mert ha ezt nem tette volna, és elbírálta volna, akkor a másik eljárástól függően a bűnösség megállapítása esetén perújítási tárgyalás eredményeként kellene azt megállapítani, hogy több emberen követett-e el emberölést a vádlott. Az ítélőtábla azért küldte vissza az ügyet az elsőfokú bíróságnak, hogy a másikkal együtt bírálja el. Ezzel együtt fenntartották Portik Tamás előzetes letartóztatását is - tette hozzá.
A PestiSrácok honlap hétfőn, egy a birtokába került végzésre hivatkozva írta, hogy a Fővárosi Ítélőtábla hatályon kívül helyezte a Prisztás-ügy elsőfokú ítéletét.
A Prisztás-gyilkosság ügyében idén februárban tizenegy év fegyházra ítélte Portik Tamást felbujtóként elkövetett minősített emberölés miatt a Fővárosi Törvényszék. A több mint másfél évtizeddel ezelőtti gyilkosságra az ügyészség szerint Portik adott utasítást, ismerőse, F. Ferenc, a harmadrendű vádlott csalta a helyszínre az áldozatot, a tettes pedig, aki fejbe lőtte Prisztást, Portik testőre, H. István másodrendű vádlott volt. A perben első fokon a másodrendű vádlott tettesként tíz évet kapott, a harmadrendű vádlottat felmentették.
A Fővárosi Törvényszék előtt folyó másik büntetőperben szeptemberben jelentette be az eljáró bíró, hogy egyesíti a Fenyő-gyilkosság és az ugyancsak 1998-ban elkövetett Aranykéz utcai robbantás ügyét. A médiavállalkozó megölésével vádolt Jozef Rohác és társa büntetőpere már a védőbeszédeknél tartott, az ott lefolytatott bizonyítást azonban nem szükséges megismételni az egyesített eljárásban.
A novemberi tárgyalásokon várhatóan ismertetik a négy halálos áldozatot követelő Aranykéz utcai robbantásnak néhány napja a bírósághoz benyújtott vádiratát, majd azzal kapcsolatban meghallgatják a két vádlottat, Jozef Rohácot és Portik Tamást, azt követően pedig - a bíró megfogalmazása szerint - "viszonylag kevés" tanúvallomás következik, amelyek közül várhatóan többet is csak felolvasással lehet az eljárás anyagává tenni a cselekmény óta eltelt több mint másfél évtized miatt.