A hvb nem jogerős határozatának indoklása szerint a DK megtévesztette a választókat azzal, hogy jelöltjüket, Hajdu Lászlót a baloldali pártok közös jelöltjeként tüntették fel kampánykiadványaikban, miközben csak a DK indította jelöltként. Molnár Csaba "aljasnak és alantasnak" nevezte, amit a Fidesz a XV. kerületben csinál, és a történteket úgy magyarázta: Orbán Viktor miniszterelnök nem képes elviselni azt, hogy a DK Rákospalotán is polgármestert tudott adni. Az EP-képviselő kijelentette: a választás eredménye egyértelmű, a DK és jelöltje, a demokratikus ellenzék és a civil szervezetek helyi összefogása győzött a XV. kerületben. A Fidesz viszont a választási szervekben meglévő többségét kihasználva megpróbálja utólag, erőszakosan átírni a XV. kerületi polgárok akaratát. Nincs kétségük, hogy "az igazság győzedelmeskedni fog"- tette hozzá Molnár Csaba.
A DK-s politikus által Újpalota, Rákospalota és Pestújhely demokratikusan megválasztott polgármestereként felkonferált Hajdu László megalapozatlannak és törvénysértőnek nevezte a hvb döntését. Beszámolt arról, hogy csütörtökön, a döntés nyilvánosságra kerülése előtt még hosszasan beszélgettek a Fidesszel arról, hogy tudnak együttműködni a kerületben. A kormánypárti tárgyalócsoportból senki meg nem említette, hogy "ott ül közöttük egy feljelentő, (...) lényegében az én volt polgármester versenytársam". Mint elmondta, arról is tárgyaltak, hogy vetélytársából hogyan lesz alpolgármester. A megbeszélésen tárgyalópartnerei a későbbi együttműködés akadályának nevezték, hogy DK-s színekben nyert és "Budapesten ilyen nem lehet" - tette hozzá, közölve, "finom bíztatással" arra kérték, hogy a nyugodt együttműködés érdekében határolódjon el a Demokratikus Koalíciótól és ezen keresztül Gyurcsány Ferenc pártelnöktől.
Hajdu László álláspontja szerint a helyi választási bizottság azt feltételezi, a választók nem képesek megítélni, kire szavaztak. Megjegyezte, a hvb szerint plakátján, amelyen több pártlogó is látható, az elől szereplő DK-s címer mellé be kellett volna írni, hogy jelölőszervezet, a többihez pedig azt, hogy támogató szervezet. Hangsúlyozta, a szavazólapon a neve mellett csak DK-s logó állt. Arra a felvetésre, hogy a sajtóhírek szerint a hvb-be delegált MSZP-s tag is megszavazta a döntést, Molnár Csaba azt felelte, a testületben nekik nem volt saját tagjuk, és ha ez igaz, akkor annyira botrányos és érthetetlen, hogy az MSZP vezetői nyilvánvalóan magyarázatot adnak majd. A törvényesség mindennél fontosabb, azt hatalmi szempontok nem írhatják felül - mondta arra a kérdésre, hogy miért nem mennek bele egy új választásba.
A lehetséges jövőről Hajdu László azt mondta, az önkormányzatban jelenleg kilenc szavazatuk van, a minősített többséghez viszont 11-re van szükség. Első variációban a Fidesz-szel akarnak együttműködni, ha ez nem sikerül akkor az LMP és a Jobbik színeiben bejutott egy-egy képviselővel egyezhetnek meg - közölte. Utóbbi párttal összefüggésben kérdésre azt felelte, a kerület érdeke, hogy működjön és öt évre szólóan hajlandó lenne együttműködni a jobbikos képviselővel is, aki a XV. kerületben született és egy lokálpatrióta civil szervezet vezetője.
Gréczy Zsolt, a párt szóvivője ezt később azzal egészítette ki az MTI-nek, hogy sem országosan, sem a XV. kerületben nem lesz semmiféle együttműködés a DK és a Jobbik között. Mivel az önkormányzatban nincs meg a többség, ezért - szavai szerint - ha az ellenzéki pártok a fontos javaslatokat megszavazzák, akkor azzal hozzájárulnak a kerület működtetéséhez és fejlődéséhez.