Horváth arról beszélt, hogy annak idején erre szükség volt az előmenetelhez éppen úgy mint ma. Aki ugyanis jelenleg a NATO országokban elő akar lépni, az részt vesz a más országokban folyó képzéseken. Nincs meglepve attól, amit a Magyar Nemzet írt róla, mert ahogy a "rókát sem lehet leszoktatni a tyúklopásról, úgy a Fideszt sem a rágalmazásról" - fogalmazott a nyugalmazott határőr ezredes.
A jelölt szerint a cikk nem zavarja a kampányát, sőt a jobboldal ezzel segített neki kilépni a névtelenségből. Bízik a választók bölcsességében, hiszen a helyben élők tudják, hogy ő az újpesti polgárokat szolgálja - mondta, hozzátéve, hogy a támadás is azt bizonyítja, a Fidesz tart a baloldali győzelemtől. Horváth méltatlannak tartja, hogy a jobboldal az elhunyt szocialista Kiss Péter lehetséges utódját támadja, annál is inkább, mert őmaga a volt miniszter szellemiségét akarja tovább vinni.
Gőgös Zoltán szerint az újpesti időközi parlamenti választáson való ellenzéki győzelemmel el lehet kezdeni a Fidesz kétharmadának lebontását. Az MSZP elnökhelyettese tegnap tisztességes embernek nevezte Horváth Imrét. Közölte, abból, hogy valaki egy KGB által fenntartott iskolában elvégzett egy öt hónapos tanfolyamot, még nem következik, hogy KGB-s ügynök lett volna Magyarországon. Gőgös felhívta arra a figyelmet, hogy egy rendszerváltás előtti III/II-es tartótiszt, Tasnádi László mellett egyértelműen kiállt Orbán Viktor miniszterelnök és államtitkárt csinált belőle a Belügyminisztériumban. Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pedig hétfőn Bakuban megkoszorúzta "a sztálinista titkosszolgálat, vagyis a KGB vezetőjéből Azerbajdzsán kommunista vezetőjévé avanzsált" Heydar Aliyev sírját.
Ma a parlament nemzetbiztonsági bizottságának ülésén is téma lesz, hogy sajtóhírek szerint a szocialista jelölt az 1980-as évek közepén elvégzett egy öt hónapos kurzust, amelyet a fegyveres szervek emelt szintű parancsnoki állományának tartott a KGB. Németh Szilárd, a testület fideszes alelnöke szerint ugyanis méltatlan a magyarok képviseletére egy olyan ember, aki "egy idegen hatalom titkosszolgálatához köthető". Molnár Zsolt, a bizottság szocialista elnöke lapunknak azt mondta, biztosan nem támogatja, hogy önmagában Horváth ügyét tárgyalják. Hozzátette, azt lehet vizsgálni, hogy a kormányzati struktúrában vannak-e olyanok, akiket szolgálatok képeztek.