Az UNICEF adatai szerint mintegy 5000 halálos áldozatot szedett a vírus Nyugat-Afrikában. Guineában, Sierra Leonéban és Libériában pedig összesen 8,5 millió gyerek és 20 év alatti fiatal él a járvány által érintett területen. Egyes becslések szerint 14 000 ember betegedhetett meg csak ezekben az országokban, akiknek a 60-70 százaléka nagy eséllyel nem éli túl a járványt.
A betegségben elhunytak 14,2 százaléka 15 éven aluli gyermek. A járvány kitörése óta csaknem 4000 gyerek veszítette el egy, vagy mindkét szülőjét. Sokan gondoskodás nélkül maradnak, mert a gyámjuk, hozzátartozójuk elhunyt, vagy karanténban, illetve ápolás alatt áll valamelyik egészségügyi központban. Ezeket a gyerekeket gyakran kirekeszti a társadalom, így még inkább ki vannak téve a bántalmazásoknak, és egyéb veszélyeknek.
„Ezeknek a gyerekeknek segítségre és törődésre van szükségük, ami sokuknak nem adatik meg. Az árvákat általában a tágabb család fogadja be, néhány közösségben azonban az Ebola miatti félelem erősebb a családi kötődésnél, a családtagok iránt érzett felelősségnél” – mondta Danks Emese, az UNICEF Magyar Bizottságának ügyvezető igazgatója.
Az UNICEF „Házról házra” nevű kampánya keretében a vírussal leginkább fertőzött területen aktivisták és önkéntesek járják végig a házakat, és beszélgetnek a lakókkal a megelőzés fontosságáról, módjáról és a betegség korai felismerésének lehetőségéről. Ezen felül higiéniai és fertőtlenítő csomagokkal hívják fel a figyelmet a kézmosás fontosságára. Az UNICEF a fertőzések terjedésének megakadályozására a kórházakat ideiglenes elkülönítővel, védőruházattal, infúzióval és fertőtlenítőszerekkel látja el Nyugat Afrikában.
A tanulás a járvány ideje alatti is fontos, így az UNICEF támogatja az olyan alternatív megoldásokat, mint például a rádión keresztüli tanítás. Az adományokon és ellátáson túl, a segélyszervezet pszichoszociális támogatást is nyújt az Ebola miatt kiközösített vagy árván maradt gyerekek számára, hogy könnyebben tudjanak visszailleszkedni a társadalomba.
Az Ebola elsősorban Nyugat-Afrikában szedi áldozatait, de a vírus megállítása globális jelentőségű. Európában pedig már Spanyolországon és Szerbián kívül, Lengyelországból és Macedóniából is érkezett hír Ebolagyanús esetről, Németországban pedig már halálos áldozatot is szedett a vírus.