gyerekek;daganatos betegségek;fodrászok;

2014-11-07 06:16:00

A szépségszakma a daganatos gyermekekért

Nincs annál megrázóbb, mint amikor egy gyermek megbetegszik, és az életéért küzd. A gyógyulásban óriási szerepe van a lelki háttérnek. Amikor a kezelések során egy kislány elveszti a haját, az az utolsó csepp a pohárban. A fodrászok most összefogtak, hogy a szakma legnagyobb eseményén minél több hajat gyűjtsenek össze, amiből a Tűzoltó utcai Gyermekkórház betegei részére parókákat készíthetnek.

Magyarországon évente körülbelül 300 új daganatos betegséget diagnosztizálnak gyerekeknél, és mivel a betegség kezelése gyakran több évig is eltart, így átlagosan 500-550 gyereket kezelnek folyamatosan. A betegség nemcsak testi, de lelki erőpróba is, hiszen ezek a gyerekek kiszakadnak az otthonukból, az iskolából, a sportból, és gyakran a baráti programokon sem tudnak részt venni. Mégis az egyik legnagyobb trauma a kezelések során, főleg a kislányoknál, amikor elveszítik a hajukat. Ez az élmény teljes lelki törést okoz nekik, ami a gyógyulást is megnehezíti.

A fodrászok most összefogtak, hogy ezeken a beteg gyerekeken segítsenek, és minél több hajat gyűjtsenek össze, hogy parókákat készíthessenek nekik. A hétvégén a Syma csarnokban megrendezésre kerülő Beauty Trend Show-n, mely a szépségipar legnagyobb rendezvénye, várják azokat a nagylelkű, és hosszú hajjal rendelkező embereket, akik felajánlják a hajukat a beteg gyerekeknek. Körülbelül 25-30 cm hosszú hajra van szükség egy parókához.

„Reméljük, hogy minél többen ajánlják fel hosszú hajukat, cserébe olyan frizurát készítek nekik, amilyet csak szeretnének!” - mondja Perényi Ádám mesterfodrász, aki csapatával vállalta, hogy az adományozó számára a rendezvény alatt bármilyen frizurát ingyen elkészít. A levágott hajból Varga Jánosné parókakészítő - aki már maga is több száz parókát ajándékozott Tűzoltó Utcai Gyermekkórháznak – készíti majd el a kívánt póthajat. A parókákat az Együtt a Daganatos Gyermekekért Alapítványon keresztül juttatják el a kis betegeknek.

„Kiemelkedő feladatunknak tekintjük a gyermekek gyógyulási esélyei érdekében az életminőségük javítását a hosszú és sokszor fájdalmas kórházi kezelések idején.” - mondta Bakó Katalin, az alapítvány kuratóriumi tagja.