A Népszabadság szombaton megjelent számában arról írt, információik szerint az adóhatóság vezetője és Halasi Tibor, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. elnöke egy fantom betéti társaság kültagjai közé tartoztak a cég 2011-es kényszertörléséig.
A DK szerint Vida Ildikó méltatlanná vált arra, hogy a "magyar emberektől adót szedjen" - mondta Kerék-Bárczy Szabolcs, hozzátéve, hogy a NAV elnökének távozása mellett a kormányfő azonnali megszólalását is várják az ügyben.
A DK-s politikus azt mondta: úgy tűnik, a Vida Ildikó érdekeltségébe tartozó Casus Művészeti Bt. nem fizette a közterheket, a felszámoláskor pedig fantom céggé nyilvánították. Az adóhatóság 2010-ben hivatalba lépő elnöke hozzájárult a társaság kényszertörléséhez, ezzel a cég el tudta kerülni a további vizsgálatokat, valamint az adófizetést - fűzte hozzá.
Kerék-Bárczy Szabolcs mindezt súlyosan aggályosnak nevezte, ráadásul szerinte adódik a kérdés, hogy Vida Ildikó esetleg más "baráti, Orbán Viktorhoz vagy Simicska Lajoshoz köthető cégeknek" is segített-e hasonlóképpen.
A DK felszólítja a NAV elnökét, számoljon be arról, hogy összesen hány cég kényszertörléséhez járult hozzá - mondta a politikus, kiemelve, az ügyben felmerül az adóhatóság ellenőrzésével megbízott, a belügyminiszter felügyelete alatt álló Nemzeti Védelmi Szolgálat felelőssége is.
Közölte azt is, hogy a magyar emberek bizalma megrendült a kormányban, mert alkalmatlannak tartják érdekeik védelmére.