Az ISNA iráni hírügynökség az iráni tárgyalóküldöttség egy meg nem nevezett tagját idézte, aki szerint túl rövid az idő, túl bonyolultak a megoldandó problémák, így „lehetetlen” végső és átfogó megállapodásra jutni.
John Kerry amerikai külügyminiszter közölte, „nagy szakadék” tátong a nyugati államok és Irán álláspontja között.
Egy európai diplomata a Reuters értesülései szerint azt mondta, „rendkívül csekély” az esély a hétfői határidőig a megegyezésre, de ha Teherán akarja, még mindig nem kizárt az alku. Iráni részről tudatták, továbbra is napirenden van a hosszabbítás lehetősége.
John Kerry és az iráni külügyminiszter, Mohammad Dzsavad Zarif szombaton újabb különtalálkozón próbálta kimozdítani a holtpontról a tárgyalásokat, három nap alatt négyszer beszéltek négyszemközt, de nem jutottak közelebb a megegyezéshez.
Kerry szombaton konferenciahívás keretében tárgyalt az Emirátusok, Kuvait, Katar és Bahrein vezetőivel, s felhívta a török és a kanadai külügyminisztert is.
Vasárnap Szergej Lavrov orosz külügyminiszter is csatlakozott a bécsi megbeszélésekhez. Bár vasárnap éjszakába nyúlóan tárgyalhattak, a résztvevők szerint a még nyitott konkrét kérdésekben több hetes egyeztetésre lehet szükség.
A fő vitakérdés továbbra is, hogy Irán hány urándúsító centrifugát üzemeltethet, s hajlandó-e lemondani arról, hogy fegyverminőségűre dúsított uránt állítson elő.
Teherán tagadja, hogy végső célja atombomba előállítása lenne, s azt állítja, nukleáris programja kizárólag békés célokat szolgál.
Irán nem hajlandó teljes hozzáférést biztosítani a szakértőknek atomprogramjához, ugyanakkor azt várná, hogy oldják fel a perzsa állam gazdaságát sújtó szankciókat.