Amerika;Habony Árpád;mém;habonying;

A képet Habony Áprád felesége tette ki a Facebookra még októberben. Forrás: Facebook

- Beindult a "mémgyár" a neten - Így figurázzák ki a politikust

Újabb internetes őrület terjed az interneten, a habonying - írta a 444.hu. A mémmel a fideszes Habony Árpádot figurázzák ki, aki még októberben az amerikai kitiltási botrányba keveredett. Ahogy mi is megírtuk, a politikus felesége még októberben egy Facebookon közzétett fotóval próbálta bizonyítani férje ártatlanságát a korrupciós ügyben. A vállalkozó kedvű "mémgyárosok" most ezt a képet figurázzák az interneten.

Ahogy a Népszava is megírta, az októberben közzétett fotón egy elégedetten mosolygó (?) Habony Árpád látható, amint Washingtonban a Lincoln Memorial előtt üldögél, kezében egy szerdai Wall Street Journallal. A képpel valószínűleg azt kívánták bizonyítani, hogy miután a miniszterelnök tanácsadója ott van az Egyesült Államokban, nem lehet érintett az amerikai kitiltási és korrupciós botrányban.

Az újabb internetes őrület ezt a fotót figurázza ki, a feladat pedig egyszerű: egy aznapi Wall Street Journallel oda kell ülni a washingtoni Lincoln-emlékmű elé. Bár Habony Árpád netes fotójának lényege az volt, hogy Amerikában készült, valakinek például annyira megtetszett a mémőrület, hogy Londonban is lefotózta magát a Financial Times aktuális számával.

Emánuel, a habonying úttörője Londonban pózolt a Financial Times-szal.

Emánuel, a habonying úttörője Londonban pózolt a Financial Times-szal. Forrás: Facebook

Az októberben közzétett fotó egyébként nem bizonyította a kitiltási botrányban gyanúba keveredett politikus ártatlanságát, hiszen a hat magyar személyt a kitiltás csak magánszemélyként érinti, tehát ha történetesen a kormányt képviselve utaznának az Egyesült Államokba, akkor beengedik őket.

Az eredeti cikket itt találja: 444.hu.

Nem találta indokoltnak a vádemelést hétfőn a nagyesküdtszék annak fehér rendőrnek az ügyében, aki augusztusban a Missouri állambeli Fergusonban agyonlőtt egy fegyvertelen fekete tizenévest; a döntés miatt a Missouri állambeli településen zavargások törtek ki.