Szlovákiában a legismertebb sípálya a Budapesttől 200 km-re fekvő Donovaly, ahol az utóbbi években mind több a magyar vendég. Bár az utak minősége még nem hasonlítható az ausztriaiakhoz vagy a svájciakhoz, Besztercebányától Donovaly-ig kényelmesen lehet eljutni. Természetesen hólánc és téli gumi nélkül ne próbálkozzunk. A 11 km hosszú sípályából 7 km-t egész télen hóágyúznak, így hóból valószínűleg sosem lesz hiány. A pályákon 16 felvonó működik és akár esti síelésre is lehetőség van, hiszen a reflektorok 9 óráig világítanak. Az utóbbi években már a szolgáltatások száma és színvonala is kezdi megközelíteni a tőlünk nyugatabbra megszokottat Nagy önkiszolgáló étterem, diszkó, bár és uszoda is nyílt. Több helyen van síoktatás és síkölcsönzés.
A legendás Tátralomnic sincs messze, mindössze 270 km-t kell megtennünk. Ez Szlovákia legmagasabban fekvő síterepe, melynek legmagasabb pontja 2190 méteren van. Itt az infrastruktúra még nem annyira fejlett, de kezdők is kipróbálhatják a Jamy nevű tanulópályát. Aki vadabb élményre vágyik, az próbára teheti erejét a Lomnici-nyeregtől a Kőpataki tóig vezető fekete pályán. Népszerűségének köszönhetően gyakran nagy a tömeg, de rövid autózással számos síterep elérhető innen például a Csorba-tó, Ótátrafüred vagy Zakopáne.
Sokan választják Szlovákia leghóbiztosabb lejtőit a déli Chopokon. Ide már ajánlatos a magabiztos léckezelés és a jó kondíció. Az itt található meredek pályákat, a változatos terepet komolyan kell venni, viszont a kilátás a Magas-Tátra csúcsaira megéri a fáradságot.
A Csorba-tó és környéke a legfelkapottabb üdülőhely. Nemcsak a síelők, hanem a sífutók és a túrázok paradicsoma is. Ennek megfelelően gazdag a turisztikai kínálat: síiskola, síóvoda, fedett uszoda, fitness és gyógyfürdő is vár a tó mellett.
Ótátrafüred – vagy Strary Smokovec – a legpatinásabb síközpont. Kicsit még ma is átélhetjük a „Boldog békeidők” mesebeli hangulatát. A négy település alkotta síparadicsom idilli helyszín családi telelésre. Újtátrafüreden kezdőket és kisebbeket vár a Jakubkova Luka sípálya. Itt nem fog senki elszörnyedni, ha többet ülünk, mint állunk. Elvégre mindenki elkezdte valahogy…
Ha Erdélybe megyünk, a síinfrastruktúra nem mindenütt éri el az Ausztriában megszokottat. Viszont a hagyományos székely vendégszeretet sok mindenért kárpótol. Hargitafürdő, Székelyföld legnagyobb síközpontja Csíkszeredától 22, Székelyudvarhelytől 46 km-re, a tengerszint felett 1300-1400 m magasságban terül el. Az átlagosan 60-cm-es, síelésre alkalmas hó itt általában 4-5 hónapon át megmarad. A vidék híres a nagy hidegekről, mértek már errefelé mínusz 36 C fokot is.
A Madarasi Hargita, Székelyudvarhelytől 36 km-re lévő, télen hólánccal megközelíthető üdülő-és sportközpont különböző nehézségű sípályái - összességében 4,5 km-es a terep - december közepétől április közepéig hóbiztosak. Homoródfürdő a síelés mellett számos téli élvezetet kínál a hegyi utakon való sétáktól kezdve a téli lovagláson át a lovas szánkázásig. Felejthetetlen élmény például a csengettyűs, lovas szánozás az égbe nyúló havas fenyők között.
A hagyományosan Románia síközpontjának tartott Poianaban ma már megfelelő színvonalú pályaszállás és luxusigényeket is kielégítő szállodák sora várja helyi ízekkel, wellness- és gyógyszolgáltatásokkal – nemcsak a 4-5 havas hónapban - a vendégeket. Brassótól 15 km-nyire délnyugatra - vasúttól busszal vagy autóval is jól megközelíthetően - a Keresztény (románul Postavarul, németül Schuller) Havasokban, 1030 m tengerszint feletti magasságon található ez a 12, különböző nehézségű pályával rendelkező, 15 km-es síterep. Négy nehéz, két közepes és három könnyű pályája kezdőknek és haladóknak egyaránt. A síközpont két kabinja tömegeket képes rövid idő alatt az 1997 méter magas csúcsra szállítani, ezen kívül egy gondola és hét felvonó szolgálja a síelők kényelmét.