A térség korábbi fideszes országgyűlési képviselője azt mondta, a választás nem a kétharmados többségről szól, hanem a veszprémiek érdekeinek képviseletéről. Hangsúlyozta, hogy felfokozott érdeklődés kíséri a veszprémi választást, de a térségben élők szempontjából a kétharmad "álpolitikai kérdés".
Hozzátette: olyan képviselőre van szükség, akit ismernek, tapasztalt, és az itt élők nyugodtan rábízhatják ügyeik intézését.
Némedi Lajos azt hangoztatta, hogy hármas jelszóra építi a munkáját, ezek a tisztesség, a becsület és a hűség, és szövetségese szeretne lenni a térség valamennyi lakosának.
Navracsics Tibor uniós biztos (k) beszél Némedi Lajosnak, Veszprém városüzemeltetésért felelős alpolgármesterének (j) sajtótájékoztatóján Veszprémben 2014. december 5-én, aki a Fidesz-KDNP jelöltje a február 22-i időközi országgyűlési képviselő-választáson. Balra Porga Gyula, Veszprém polgármestere (Fidesz-KDNP). MTI Fotó: Nagy Lajos
Megírtuk: A teljes demokratikus ellenzék felsorakozott Kész Zoltán mögé, aki a veszprémi időközi választásokon független jelöltként indul.
Az MSZP veszprémi szervezete csütörtökön jelentette be hivatalosan, hogy Kész Zoltánt támogatja. „A veszprémi választás országos ügy, a demokratikus ellenzék veszprémi győzelme pedig nemzeti érdek” – közölték. Készt támogatja a DK, a Magyar Liberális Párt, az Együtt, és a Bokros Lajos vezette Modern Magyarország Mozgalom (MoMa) is.
A Lehet Más a Politika viszont inkább olyan ellenzéki jelöltben gondolkodik, aki mögé nem csak a demokrata pártok, hanem a Fideszben csalódott szavazók és a Jobbik is beállhatna. Schiffer András elnök szerint a voksolás „nem is a közjogi kétharmad megroppantása, hanem annak politikai-lélektani jelentősége miatt fontos”, jelzi, hogy az összes ellenzéki párt között van egy "pillanatnyi érdekegyüttállás". Saját hivatalos jelöltjük, Gerstmár Ferenc csak abban ez esetben lépne vissza, ha találnának egy mindegyik párt szavazótáborának elfogadható jelöltet. A független Kész Zoltán közölte: minden támogatást szívesen vesz, de a radikális Jobbiktól elzárkózik.
Kész indulásának nem csak a kétharmad lebontása a tétje; a baloldal összefogásra tett sikertelen próbálkozásainak is véget vethet a győzelme, hiszen személye mögött akár egy tartós demokratikus pártunió is létrejöhet. Indulása a Fidesznek azért is kellemetlen lehet, mert a képviselő 2004-ben még veszprémi Fidelitas-elnök volt.
Lapunk úgy tudja, Simicska Lajos továbbra is tervezi indulását.