EB;női kézilabda;

2014-12-06 06:58:00

Amit az Eb-ről tudni kell

December 7. és 21. között Magyarország és Horvátország közösen ad otthont a női kézilabda Európa-bajnokságnak. A sportrovat munkatársai összegyűjtöttek minden fontos tudnivalót a kontinenstornával kapcsolatban, és őszintén reméljük, hogy táblázatunk segítségével nyomon tudják követni az eseményeket.

Németh András lányai a győri csoportban sorrendben Oroszországgal, Lengyelországgal és Spanyolországgal mérkőznek, továbbjutásuk esetén a B-csoport legjobb három helyezettjével folytatják a debreceni középdöntőt, ahova a továbbjutó csapatok elleni pontjaikat viszik magukkal. A két hatos csoportból a legjobb kettő játszik keresztben az elődöntőben, amelynek mérkőzéseit és a helyosztót, csakúgy mint a finálét, Budapesten rendezik. Az ötödik helyért a két középdöntős csoport harmadik helyezettjei csapnak össze.

A csoportkörben pontegyenlőség esetén sorrendben az egymás elleni eredmény, az egymás elleni meccsek gólkülönbsége, az egymás elleni meccseken szerzett több gól, az összgólkülönbség, majd a több szerzett gól, végső esetben pedig sorsolás rangsorol.

Az elődöntőben, illetve a helyosztókon döntetlen esetén hosszabbítás következik, időtartama alapesetben 2x5 perc. Ha a hosszabbítás után is döntetlen az állás, újabb 2x5 perc ráadás következik, végső esetben pedig hétméteresek, amit 5-5 dobóval kezdenek.

A magyar szövetség és Németh András szövetségi kapitány a hat közé jutást várja a csapattól az Eb-n. A kontinensviadal első három helyezettje biztosítja helyét a 2015-ös világbajnokságon. Ha a jövő évi házigazda, dán válogatott dobogós helyezést ér el, akkor a negyedik helyezett is vb-résztvevő. Az Eb győztese ott lesz a 2016-os riói olimpián.

Jegyárak (egy napra, forintban)
A győri – magyarokat felvonultató – csoportkörre a belépők ára: 9900-24900 (a legolcsóbb, 4900-as jegyek elfogytak)
A debreceni B csoport belépői: 2490-15900
A debreceni középdöntőre szóló jegyek: 4900-15900 (a legdrágább, 24900-as belépők elfogytak)
A két elődöntőre és az 5-6. helyért rendezett budapesti találkozókra az árak: 12900-32900 (a legdrágább, 49900-as jegyek elfogytak)
Az éremcsaták belépői (Budapest): 14 900-34900 (a legdrágább, 59900-as belépők elfogytak)
A bérletárak (forintban értelmezve)
A győri csoportkörre: 27000-67000
A debreceni kvartett mérkőzéseire: 7000-27000 (a legdrágább, 43000-es bérletek elfogytak)
Középdöntőkre (Debrecen): 43000 (a többi szektorba szóló bérletek elfogytak)
A két elődöntőre, az 5-6. helyért, valamint az éremcsatákra (Budapest): 99000 (a többi szektorba szóló bérletek elfogytak)
A belépőket megvásárolhatják a ticketexpress.hu oldalon, valamint a mérkőzés napján, a helyszínen.