A tragikus esetet követően Burány Béla, az Országos Mentőszolgálat vezetője főigazgatói megbízottat jelölt ki a gördülékeny ellátás garantálására. A feladatot Göndöcs Zsigmond kapta, aki a második Gyurcsány-kormány idején három évig főigazgatóként vezette a mentőszolgálatot - írja a napilap.
Az új vezető kinevezése előtt néhány órával a közép-magyarországi régió mentőállomásairól nappali szolgálatra a fővárosba vezényeltek egy-egy mentőt, összesen hét autót és csapatát. Azt egyelőre nem tudni, mit szólnak az intézkedéshez azoknak a településeknek a polgármesterei, ahonnan a fővárosba irányítják a mentőket. Több helyen ugyanis közösségi pénzből is áldoznak azért, hogy zavartalanul működjön a helyi mentés. Az csak a gyakorlatban fog kiderülni, hogy az érintett településeken – Zsámbék, Albertirsa, Vác, Dabas, Cegléd, Tápiószele, Aszód – hiányoznak-e majd a fővárosban dolgozó kocsik.
Az átvezényelt mentőknek a reggeli műszak kezdetén kell majd fővárosi mentőállomásokon munkára jelentkezniük, és este, a műszakzáráskor térhetnek vissza saját településeikre. Az úgynevezett kocsihiány mind gyakoribb a mentőknél, se elég autó, se elég ember nincs a szükséges feladatok elvégzéséhez.Tavaly ugyanis huszonkilenccel csökkentették a mentésben részt vevő autók számát. Ez a közép-magyarországi régióban három mozgósítható kocsival jelent kevesebbet. Van olyan nap, hogy csúcsidőben két tucat segélykérés érkezik, ám egyetlen mozgósítható autója sincs a szolgálatnak. Gyakran előfordul, hogy a teljes kocsiparkot nem is sikerül szolgálatba állítani, mind többször van arra példa, hogy a 71 mentőautó helyett 65-öt sikerül csak betegellátásra használni. A többi műszaki hiba vagy hiányzó erőforrás miatt az állomásokon parkol.
A Népszabadság információi szerint a legutóbbi nagy nyilvánosságot kapott tragédia után az egészségügyért felelős államtitkár, Zombor Gábor személyesen utasította az OMSZ főigazgatóját arra, hogy tárja fel az eset okait, és tegyen meg mindent a hasonló esetek elkerülésére. Mint arról a sajtó beszámolt, egy betegnek több mint egy órát kellett várnia a mentőkre a fővárosban. A szomszédok elmondása szerint az agyvérzést szenvedett asszony a lépcsőházban esett össze, a nő a hideg kövön feküdt, a segítségére siető lakók meleg vizes palackokkal és takarókkal próbálták óvni a kihűléstől. A mentőszolgálatot több ízben is hívták, de a segítség csak több mint egy óra múlva érkezett meg. Az áldozat a kórházban meghalt.
A Népszabadság úgy tudja: az eset miatt elrendelt belső vizsgálat eredménye szerint a hívást fogadó rosszul kérdezte ki a segélykérőket, és miután nem volt elég információja, rossz döntést hozott.