A McCain szenátorhoz írt, az MTI-hez eljuttatott levelükben az AHF vezetői emellett sürgették, hogy a szenátor ezt egészítse ki azzal, hogy nyilvánosan felhívja a figyelmet arra: Magyarország az Egyesült Államok hű szövetségese és barátja és hogy ez a barátság kölcsönös a két ország között. A szövetség vezetői kifejezték meggyőződésüket, hogy a gesztus hozzájárulna az amerikai érdekek előmozdításához.
Koszorús és Dawson hangsúlyozták, hogy Magyarország valóban elkötelezett szövetségese a NATO-nak és erős szövetségese az Egyesült Államoknak és demokrácia, jóllehet tökéletlen és fejlődésben lévő, mint ahogy a fejlett demokráciák is fejlődnek. Rámutattak, hogy Magyarország támogatja az Egyesült Államok külpolitikai céljait, "éles ellentétben azzal a nyugat-európai ambivalenciával, amely a hidegháborút követően az amerikai globális vezető szereppel kapcsolatban kialakult".
Az AHF vezető szerint az Egyesült Államokkal való magyar azonosulás túllép az elit véleményén, erőteljesen benne gyökerezik a köztudatban. Szerintük a lakossági támogatás olyan érték volt, amely az amerikai külpolitika számára versenyelőnyt jelentett a térségben a hidegháború idején, és az azt követő években.
A levélben azt is hangsúlyozták: meg kell becsülni, hogy a két ország képes legyen hatékonyan fellépni a növekvő orosz agresszió ellen és a terrorizmus elleni harcban.
A levél szerzői végül kifogásolták a méltányosság hiányát a magyar politikai paletta megítélésében, és a Magyarországot ért bírálatokért részben az ellenzéki pártokat és nyugati szövetségeseiket hibáztatták. Emlékeztettek rá, hogy a magyar kormány hét nemzetközileg elismert szabad választást nyert.
Az amerikai szenátornak az Amerikai Magyar Szövetség vezetői szerint ezért kellene bocsánatot kérnie.