A Nők a Nőkért Együtt az Erőszak Ellen egyesületnél pszichológusként dolgozó Horváth Éva üdvözölte az ombudsman véleményét, lapunknak elmondta: örülnek annak, hogy a biztos is csatlakozik az e téren egyre tudatosabbá váló magyar emberekhez. Hozzátette, az a problémás viselkedés, hogy a hivatalos szervek ekkora társadalmi nyomás ellenére sem látják be azt, hogy hibáztak.
A három rövidfilmet „A biztonságosabb Pécsért" elnevezésű bűnmegelőzési projekt záró rendezvényén mutatták be november végén. A videók a nemi erőszakkal kapcsolatos bűncselekmények megelőzését hirdették volna, de civilek szerint a kisfilmek üzenete az, hogy a sértettek tehetnek arról, ha erőszak áldozataivá válnak. A videók ellen demonstrációt tartottak és egy tiltakozó petíciót az interneten több mint ötezren írtak alá. Több tiltakozó szervezet szerint a rendőrség időzítése is értelmezhetetlen, hiszen épp az ELTE gólyatáboraiban elkövetett bűncselekmények kapcsán „biztató folyamatok indultak a szexuális erőszakkal való társadalmi szintű szembenézés irányában”.
A Baranya Megyei Rendőr-főkapitányság akkor közleményben úgy reagált: „a tapasztalat azt mutatja, hogy az ilyen (erőszakos) incidensek elkerülésében nagy szerepe van annak, hogy a nők miként kommunikálnak. Ha a fiatal lányok flörtölnek, az gyakran erőszakhoz vezet".