A fiataloknak ki kellett tölteniük egy olyan kérdőívet is, amelyben az étkezési szokásaikról érdeklődtek. Mint kiderült, a gyerekeknek kevesebb, mint egyharmada nem fogyasztott gyorsételt a teszt kitöltése előtti héten, tíz százalék minden nap evett ilyet, további tíz százalék hetente 4-6 alkalommal. A gyerekeknek alig több mint fele pedig 1-3 alkalommal evett gyorsételt a tesztet megelőző héten.
A kutatás kiterjedt az iskolások matematikai és természettudományos felkészültségére, de felmérték olvasás-szövegértési képességeiket is. A gyerekek teljesítményét mérő feladatok ellenőrzése után kiderült, hogy a legtöbb gyorsételt fogyasztók átlagosan húsz százalékkal teljesítettek rosszabbul, mint azok, akik egyáltalán nem ettek ilyen ételeket - számolt be az eredményekről a kutatást vezető Kelly Purtell, az Ohio Állami Egyetem munkatársa.
Véleménye szerint a gyorsételek fogyasztását már korábban is vizsgálták a gyerekkori elhízással kapcsolatban, ám a mostani kutatási eredmények fényében kijelenthető, hogy nem az elhízás az egyedüli káros következmény.