Kövér László Claude Bartolone-nak, a Francia Nemzetgyűlés elnökének és Gérard Larcher-nak, a Francia Szenátus elnökének azt írta, mély megdöbbenéssel értesült a szerkesztőség ellen végrehajtott terrorista merényletről, és a magyar Országgyűlés valamennyi tagja és a saját nevében őszinte részvétét fejezi ki a házelnököknek és a francia népnek. Hangsúlyozta, Magyarország mélységesen elítéli ezt a példátlanul erőszakos cselekedetet, amely ártatlan emberek életét oltotta ki, és egyben támadást jelent az emberi méltóság és az alapvető európai értékek, mint a szólásszabadság és a demokrácia ellen.
A házelnök a francia polgárok gyászában és a családok fájdalmában osztozva azt kérte, a nemzetgyűlés és a szenátus elnöke továbbítsa a magyar Országgyűlés őszinte együttérzését az elhunytak hozzátartozóinak és a merénylet többi áldozatának.
Korábban írtuk, hogy legalább 12 személy, köztük két rendőr vesztette életét Párizsban, amikor fél 12-kor három iszlamista géppisztolyos támadást intézett a Charlie Hebdo szatirikus lap szerkesztősége ellen. A halottak között van a Mohamed-karikatúrák rajzolója, Jean Cabu, aki néhány nap múlva ünnepelte volna 76. születésnapját, valamint más ismert karikaturisták: a Charbként emlegetett Stéphane Charbonnier, a lap főszerkesztője, Georges Wolinski, illetve Bernard Verlhac, alias Tignous is. Életét vesztette Bernard Maris, a lap egy másik régi motorosa is.