George Osborne a BBC televíziónak a párizsi vérengzésről nyilatkozva "elsődleges fontosságú nemzeti feladatnak" nevezte a terrorizmus elleni fellépést.
Bejelentette: a brit kormány máris elkülönített 100 millió font (több mint 40 milliárd forint) kiegészítő költségvetési összeget kifejezetten azoknak a brit állampolgároknak a megfigyelésére, akik a szíriai vagy az iraki konfliktusövezetekbe tartanak, vagy akik "önjelölt terroristaként az internetről próbálnak ötletekhez jutni".
Osborne hozzátette: a brit biztonsági szolgálatok ezen felül is minden olyan pénzügyi forrást megkapnak, amelyre szükségük van, mivel "hősies munkát végeznek értünk".
A miniszter részletek nélkül elmondta azt is, hogy a brit hatóságok szigorították a határellenőrzést. Hangsúlyozta: ez elővigyázatossági intézkedés, Londonnak nincsenek olyan konkrét hírszerzési értesülései, hogy a franciaországi támadásokkal kapcsolatba hozható terroristák a brit határok felé tartanának.
Pénteken automata fegyverekkel, golyóálló mellénnyel felszerelt rendőrök jelentek meg olyan londoni kormányépületek előtt is, amelyeknél eddig nem volt észlelhető ilyen szintű védelem. A miniszterelnöki hivatalnak és rezidenciának otthont adó Downing Street ráccsal elkerített bejáratát eddig is a Scotland Yard terrorellenes osztagának fegyveres rendőrei őrizték, ám most már hasonló egységek láthatók a külügyminisztérium, a pénzügyminisztérium és a védelmi minisztérium épületei előtt is. Ezek az intézmények 30-40 méternyire vannak a Downing Streettől.
Osborne pénteki nyilatkozata előtt nem sokkal, csütörtök este a brit elhárítás (MI5) vezérigazgatója, Andrew Parker kijelentette: a szíriai konfliktusövezetben tartózkodó számos brit állampolgár közül hozzávetőleg 600-ról tudható, hogy szélsőséges nézeteket vall, jelentős részük csatlakozott az Iszlám Állam nevű, brutalitásáról hírhedté vált milíciához, és többen közülük már meg is próbáltak terrortámadásokat végrehajtani brit földön és máshol.
Parker szerint a brit elhárító szolgálatok csak az elmúlt néhány hónapban három olyan, Nagy-Britanniában tervezett terrorcselekménynek vették elejét, amelyek minden bizonnyal számos halálos áldozattal jártak volna. "Ez azonban nem adhat okot elbizakodottságra, mert nem tudunk minden (ilyen kísérletet) megakadályozni" - tette hozzá az MI5 vezetője.