A Fővárosi Főügyészség annak nyomán emelt vádat, hogy mintegy négy esztendeje Balsai István, akkori fideszes képviselő, jelenleg alkotmánybíró tett feljelentést a Krisztina körúti és más postaingatlanok eladása ügyében. Balsai azt vélelmezte, hogy ezeknél nagy értékre elkövetett hűtlen kezelés bűntette valósult meg, amelyért - Szabó Pál mellett - az egyik helyettese, beruházási igazgatója, és az ÁPV Zrt. több vezető munkatársa tehető felelőssé. A vádirat szerint nem mérlegelték kellő alapossággal az érintettek, hogy új irodaház bérlése helyett esetleg a régit kellett volna felújítani vagy egy új székházat építeni.
Azzal is vádolják a Magyar Posta Zrt. egyes korábbi vezetőit, hogy irreális adatokat tartalmazó kimutatásokkal megtévesztették a tulajdonosi jogokat gyakorló vagyonkezelőt. Az ÁPV Zrt. ezért dönthetett végül az államnak 9,5 milliárd forint többletköltséget okozó irodabérlés mellett. Ennek révén - a vád szerint - a magyar államot több százmillió forint vagyoni hátrány érte. Balsai István a feljelentéskor azt mondta, hogy a Magyar Posta által 2007 januárjában 10 évre bérbe vett, XIII. kerületi irodaháza bérleti díjának összege kiugróan magas, összesen körülbelül 13,5 milliárd forint.
Szabó Pál nem ismerte el bűnösségét, tagadta a terhére rótt vádakat, és adatokkal, grafikonokkal bizonyította, hogy a korábban negatív üzleti eredményű társaság a hat esztendős vezetése alatt mindvégig pozitív üzleti eredményt produkált. Az eladott székházak - állaguk és beosztásuk miatt - alkalmatlanok voltak a korszerű postaigazgatás gyakorlására, a liberalizáció elvégzésére.
Papp Gábor ügyvéd, Szabó Pál ügyvédje lapunknak képtelenségnek tartotta a vádat, mivel az a gondosan, tisztességesen előkészített ingatlaneladást és -bérlést kívánja büntetni. A Magyar Posta megfelelő dokumentumokkal támasztotta egykor alá, hogy az ÁPV Zrt. a magyar állam érdekeit szolgáló döntést hozzon.