Románia ugyanúgy végzett, mint mi, három 2-essel. (Szerbiát nem minősítették). A magyar eredmény az unió tagországai közül is a legrosszabbak közé tartozik, hiszen a már említett Románia, továbbá Görögország, Lettország és Bulgária kivételével (mind a négy állam hozzánk hasonlóan három 2-est kapott), a többi tagországban nem volt másfelesnél rosszabb osztályzat. (Horvátország összességében kapott 1,5-öt, minden másik uniós tagország 1-est kapott.)
A magyar adat azért is drámai, mert soha ilyen rossz osztályzattal nem illette még a Freedom House-tól hazánkban az emberi jogok helyzetét. 2012-ben, 2013-ban és 2014-ben 1,5-ös osztályzattal illettek minket, s 2005 előtt is a másfeles volt a legrosszabb osztályzat, amit kaptunk.
A jelentésben külön kiemelik, Orbán Viktor miniszterelnök tusványosi beszédében elhangzott azon mondatát, amely szerint „egy demokrácia nem szükségképpen liberális”.
A Freedom House összességében megállapította, hogy a szabadságjogok helyzete tavaly rosszabb lett a világon, s ez a visszaesés már kilenc év óta folyamatos. Mintegy kétszer több ország kapott rosszabb osztályzatot annál, mint amennyinél a szabadságjogok javulását tapasztalták: 61 országnál rosszabb, 33-nál jobb lett a helyzet.
A jelentésben külön kitérnek az ukrajnai helyzetre, a Krím-félsziget oroszországi elfoglalására, valamint a kelet-ukrajnai helyzetre, megemlítik, hogy a demokrácia tekintetében visszaesés volt tapasztalható Egyiptomban, ahol előző évben, 2013-ban buktatta meg a demokratikusan megválasztott elnököt, Mohamed Morszit. Kiemelik, hogy Recep Tayyip Erdogan török elnök heves támadásokat intézett a sajtószabadság és a polgári szabadságjogok ellen, Kínában.