Varga Mihály felidézte, hogy a következő hét évben a hazai társfinanszírozással együtt 12 ezer milliárd forintnyi uniós forrás érkezik Magyarországra. A Magyarországon működő nagyvállalatok szavai szerint kedvezőnek tartják a magyar növekedési kilátásokat, pozitívan értékelik az elmúlt években lezajlott változtatásokat, ezért hosszú távra tervezik jelenlétüket. A magyar kormány célja, hogy megőrizze a gazdaság növekedésének tavalyi lendületét.
A kanadai érdekeltségű, mezőgazdasági gépeket és autóipari alkatrészeket gyártó Linamar Hungary Autóipari és Gépgyártó Zrt. ötmilliárd forintból fejlesztette Orosházán üzemcsarnokát, a fejlesztéssel 150 új munkahelyet hoztak létre. A dél-alföldi régióban több telephellyel is rendelkező cég közel 1,6 milliárd forint vissza nem térítendő uniós támogatást nyert el a projekthez.
Ami azt illeti, van is mit élénkíteni, ugyanis egy nemzetközi minősítő friss jelzése szerint csökkent a cégek száma tavaly Magyarországon.
2014. január és 2015. január között 2,55 százalékkal 543 692-re csökkent Magyarországon - közölte a Bisnode nemzetközi cégminősítő az MTI-vel. Az ismertetés szerint néhány évvel ezelőtt még a rendületlenül gyarapodó cégszám volt jellemző a magyar gazdaságra, a trend azonban 2014-ben megfordult és a vállalkozások száma csökkenésnek indult. A Bisnode elemzésében ugyan megjegyzi, hogy a cégek számának mérséklődése önmagában nem negatív folyamat, de csak akkor igaz ez, ha a csökkenés hosszú távon egy kisebb, de stabilabb cégvilág létrejöttéhez járul hozzá. A Bisnode adatai szerint az elmúlt 3 évben azonban drasztikusan csökkent az új vállalkozások száma, és 2014 ismét negatív csúcsot hozott.