A gazdasági megszorítások idején a görög média elvesztette a hirdetései 57%-át, és rengeteg embert el kellett bocsátani a szektorból. A válság különösen súlyosan érintette az attikai régiót, ahol a munkanélküliség elérte a 28%-ot, és alig tudott fennmaradni a helyi média. Az uniós csomag ezért most ezt a térséget célozza meg.
A közel kilenc millió eurónyi összeget az Európai Globalizációs Alkalmazkodási Alap folyósítja, ha az Európai Parlament és a Tanács is rábólint a javaslatra. Ebből a pénzből nagy, csoportos elbocsátások esetén szoktak támogatást adni a dolgozók átképzéséhez, új szakmák, képzettségek elsajátításához, jellegzetesen nagy gyárak, üzemek bezárása esetén. Most, némiképp rugalmas módon, általában az attikai médiaszektor utcára került munkatársai részesedhetnek belőle. A támogatást mindig az adott ország kormányának kell kérnie, és saját erőből is ki kell egészítenie azt.
Aki ismeri a brüsszeli uniós hivatalok működését, az tudja, hogy egy ilyen döntés hosszú előkészítés után születik meg. Így nincs közvetlen jelentősége annak, hogy egy héttel a Ciprasz-kormány beiktatása után jelentették be Brüsszelben. De a görögök – és a velük rokonszenvezők –azért némi biztatást kiolvashatnak belőle.